Вчені зі Стенфордського університету створили “розумний” туалет, що дозволяє користувачеві стежити за своїм здоров’ям. Стаття про розробку опублікована в журналі Nature Biomedical Engineering.
Пристрій оснащений різними датчиками та камерами, які дають можливість комплексної оцінки здоров’я, заснованої на параметрах сечі і фекалій.
Так, першим ділом урина і фекалії знімаються на відео. Після зображення обробляється за допомогою алгоритмів, здатних відрізняти здорові динаміку струменя рідини і консистенцію випорожнень від хворих. На пристрої також присутні спеціальні тест-смужки, які використовуються для біохімічного аналізу.
За словами розробників, ця модель “розумного” туалету здатна визначати 10 різних біомаркерів — таких як рівень певних білків або кількість лейкоцитів, які можуть вказувати на цілий ряд захворювань, включаючи ниркову недостатність, інфекції і рак сечового міхура.
Крім того, на кнопці слива є сканер для відбитків пальців, а також у пристрій встановили сканер заднього проходу користувача. «Ми знаємо, що це здається дивним, але, як виявилося, ваш анальний відбиток унікальний», — зазначають вчені.
“Розумний” туалет вже протестувала 21 людина. Також розробники опитали 300 потенційних користувачів пристрою. З них 37% назвали ідею користування таким пристроєм досить комфортною, а 15% — дуже комфортною.
