Вчені Агентства аерокосмічних досліджень Японії, що вивчають поверхню Венери, виявили, що дивні темні плями біля поверхні планети впливають на її клімат. На їхню думку, це може бути ознакою присутності позаземного життя на планеті, пише видання The Independent.
«Передбачається, що частинками, що утворюють темні плями, є хлорид заліза (III), алотропи сірки та діоксид сірки. Однак поки що присутність цих речовин не може пояснити властивостей темних плям, їх утворення та поглинання», — сказала Йон Джу Лі, автор доповіді.
Спостереження показують, що частинки в цих темних плямах мають однаковий розмір і поводяться аналогічно до мікроорганізмів, які можна знайти в атмосфері Землі. Поряд з іншими доказами, це призвело до того, що дехто з найвідоміших у світі вчених, серед яких Карл Саган, припустили, що тіньові ділянки можуть бути життям.
Також учені виявили, що в період з 2006 по 2017 рік кількість відбитого від планети світла назад у космос скоротилася вдвічі, а потім знову почала зростати.
Ці зміни мали великий вплив на кількість сонячної енергії, що поглинається хмарами. Спостерігалася активність в атмосфері планети: хмари, які рухалися зі швидкістю понад 200 миль на годину.
Нагадаємо, італійський астронавт Лука Пармитано опублікував фотографії масштабних лісових пожеж у долині Амазонки, зроблених з борту Міжнародної космічної станції (МКС).