У перехворілих коронавірусом людей виробляється довгостроковий клітинний імунітет проти вірусу SARS-CoV-2, який захищає не менше восьми місяців. До відповідного висновку прийшли імунологи університету Монаша в Австралії, йдеться в журналі Science Immunology.
Вчені пояснюють, що так звані в-клітини пам’яті імунітету “запам’ятовують” SARS-CoV-2 і, коли він з’являється в організмі знову – запускають каскад імунних відповідей. В організмі після цього швидко виробляються нейтралізують вірус антитіла.
У дослідженні брали участь 25 осіб, які перехворіли коронавірусом. У них взяли 36 зразків крові, починаючи з четвертого по 242-й день після появи симптомів. Виявилося, що протягом 8 місяців після хвороби в учасників “стабільно були присутні” в-лімфоцити пам’яті.
Дослідники стверджують, що зазначені клітини запам’ятовували і розпізнавали один з двох компонентів вірусу – або S-білок шипа, або нуклеокапсид (оболонка вірусної частинки навколо його генетичного матеріалу), і переважно виробляли антитіла IgM+ або IgG1+. Титр В-клітин типу CD27 + нарощувався до 150 днів.
Це дозволяє зробити висновок про те, що вакцини від коронавірусу будуть діяти протягом тривалого періоду, а не кілька місяців, як передбачалося раніше.
- 14 грудня у Великій Британії повідомили про виявлення в країні нового виду коронавірусу, який поширюється набагато швидше.
- Британські вчені розповіли, що новий коронавірус має вже 22 виявлених мутації, що дуже багато в порівнянні з типовими змінами вірусів.