Група вчених з Данії і Швеції стверджує, що випадково виявила біля узбережжя Гренландії новий острів, який став найпівнічнішою ділянкою суші в світі. Про це повідомляє ВВС.
У липні поточного року дослідники вирушили для збору зразків на острів Оодаак, який був відомий як найпівнічніша точка Землі з 1978 року. Однак виявилося, що вчені були на 800 м північніше запланованої локації. За їх словами, найближча до Північного полюса точка суші – це острів розміром 60 на 30 метрів.
Експерти пояснили, що рух льодів у цьому районі призводить до постійної появи і зникнення островів. Деякі вчені не вважають їх островами і називають “скупченням гравію на морському льоду”.
“Нас було шість чоловік у невеликому вертольоті, і коли ми досягли координат острова Оодаак, ми не змогли його знайти”, – сказав науковий керівник групи Мортен Раш з Університету Копенгагена.
Він уточнив, що карти недостатньо точно відображають ділянки суші в цій частині світу. Раш зазначив, що після декількох хвилин пошуку острова вчені приземлилися на “дивній ділянці, покритій брудом, без будь-якої рослинності, з льодовиковими відкладеннями і гравієм, з усіх боків оточеному морем”.
Раш описав острів як “не дуже приємне, недружнє місце”. За його словами, з наукової точки зору це “не має великого значення”, але він назвав це “забавним” з особистої точки зору. Вчені хочуть, щоб острів називався Qeqertaq Avannarleq, що в перекладі з Гренландського означає “найпівнічніший острів”.
- У серпні на найвищій точці льодового щита Гренландії вперше в історії спостережень пройшли дощі. Вчені вважають, що це нездоровий знак.