Вчені виявили людей із “суперімунітетом” до коронавірусу

У людей, які пройшли повний курс вакцинації, а потім зіткнулися з проривною інфекцією, виявили “суперімунітет” до коронавірусу. Про це повідомляється в дослідженні вчених з кафедри молекулярної мікробіології та імунології, а також відділення інфекційних захворювань Орегонського університету охорони здоров’я і науки (США), яке опубліковане в журналі JAMA.

Вакцинація захищає від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби, госпіталізації та смерті. Однак зараження складніше уникнути через те, що концентрація вироблених після щеплення антитіл поступово знижується. Крім того, з’являються нові мутації коронавірусу – на кшталт «Дельти» і «Омікрона», які, судячи з усього, обходять імунітет вакцинованих і перехворілих.

Тому експерти вирішили оцінити рівні антитіл після щеплення і проривної інфекції. Вони також використовували “живий” SARS-CoV-2, щоб перевірити, як його нейтралізують зразки плазми крові.

У дослідженні взяли участь 26 повністю вакцинованих медпрацівників, у яких потім діагностували COVID-19. Зазначається, що медики, щеплені двома вакцинами Pfizer і BioNTech, до вакцинації не хворіли. Їхній середній вік склав 38 років, 77% цих лікарів – жінки. Контрольна група також складалася з 26 вакцинованих людей, але вони не стикалися з проривною інфекцією.

“Результати показали суттєве підвищення рівня гуморального імунітету після проривної інфекції, попри переважно легку форму захворювання. Підвищення рівня було найбільш помітним для IgA — можливо, через відмінності у шляху впливу між вакцинацією та природним перебігом інфекції. Крім цього, плазма крові тих, хто перехворів після щеплення, показала покращену перехресну нейтралізацію, а проривні інфекції з дельта-штамом продемонстрували покращену ефективність проти “дельти” у порівнянні з “уханьським” варіантом. Це дозволяє припустити, що імунна відповідь може бути посилена завдяки розробці бустерних доз (третій укол, ревакцинація. — ред.) з антигенними вставками, що відповідають штамам SARS-CoV-2, що з’являються», — йдеться в дослідженні.

Таким чином, вплив коронавірусу після вакцинації посилює імунну відповідь проти наступних “зустрічей” із вірусом, в тому числі такими його небезпечними штамами, як “Дельта”.

«Ми не розглянули саме омікрон-штам, але, ґрунтуючись на результатах, очікується, що проривна інфекція, викликана цим варіантом, буде викликати сильну імунну реакцію серед щеплених. Головне – пройти вакцинацію, у вас має бути фундамент захисту”, – підсумували вчені.

  • Фахівці компанії ZOE і аналітики Королівського коледжу Лондона виявили незвичайний симптом штаму “Омікрон”.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.