В тимчасово окупованому Росією Криму місцеві жителі отримують питну воду за графіком, тому що її запаси на півострові виснажені. Про це розповіли російській “Новій газеті” експерт з гідробіології та іхтіології академії наук Росії Микола Шадрін і доктор наук Віктор Тарасенко.
За словами вчених, сьогоднішня російська окупаційна адміністрація не вирішує проблеми з водою в Криму, а тільки “освоює” бюджетні російські гроші.
Фахівці пояснюють, що якщо за наступні три місяці в Криму не буде сильних дощів, то півострів може залишитися без прісної води вже повністю. При цьому Тарасенко розповідає, що метеорологи не прогнозують сильних дощів у Криму цієї зими, які дійсно допомогли б наповнити водосховища.
У той же час Шадрін каже, що воду в Криму слід витрачати економно, проте 60% води на півострові “втрачається”. У свою чергу опріснення солоної води з моря є поки ще дуже далекою перспективою.
Вчені також критикують і думки російського лідера Володимира Путіна з приводу того, щоб забезпечити півострів підземною водою з-під Азовського моря. Тому що сьогодні поки навіть немає ніяких реальних оцінок того, наскільки великі запаси прісної води можна знайти під Азовським морем.
- ЗМІ розповіли, що ще 22 грудня 2020 року в окупованому Криму повністю висохло Партизанське водосховище, яке було третім за обсягами штучним водоймою на всьому півострові.