Вчені: Вологість повітря в приміщенні впливає на поширення коронавірусу

На швидкість поширення коронавірусу в приміщенні може впливати вологість повітря. До такого висновку прийшли вчені дослідницької групи з Німеччини та Індії, повідомляє DW з посиланням на dpa.

В рамках роботи учені з Інституту тропосферних досліджень (Tropos) в німецькому Лейпцигу і Національної фізичної лабораторії (CSIR) в Нью-Делі проаналізували 10 міжнародних досліджень, які вивчали вплив вологості повітря на поширення і інфікування збудниками грипу та різними коронавірусами в період з 2007 по 2020 рік.

“Якщо відносна вологість повітря в приміщенні нижче 40 відсотків, частки, що виділяються інфікованими людьми, поглинають менше води, тож залишаються легшими, пролітають далі через приміщення і з більшою ймовірністю потрапляють в організм здорових людей”, – пояснив Аджіт Ахлават, що працює в Tropos.

Вчені зазначають, що вірус поширюється в основному при прямому контакті з інфікованим або через заражені поверхні. Зокрема здебільшого повітряно-крапельним шляхом, де аерозолі – суміші найдрібніших частинок з повітрям – розглядаються як істотний шлях передачі Sars-CoV-2.

Тому вчені рекомендують контролювати рівень вологості повітря в приміщенні. Зазначається, що відносна вологість повітря від 40 до 60 відсотків може зменшити поширення вірусів і їх проникнення через слизову оболонку носа. Це особливо важливо з огляду на наближення холодної пори року, коли люди проводять більше часу в приміщеннях з опаленням. “У холодних і помірних кліматичних зонах усередині приміщень зазвичай дуже сухе повітря під час опалювального сезону. Це може сприяти поширенню коронавірусу”, – пояснив Альфред Віденсолер з Tropos.

І навпаки, за умов підвищеної вологості повітря розсіяні в повітрі мікроскопічні краплі швидше зростуть у вазі і будуть раніше падати на підлогу та менше вдихатися здоровими людьми. “Отже, рівень вологості повітря в громадських будівлях і транспорті, щонайменше, на 40 відсотків знизить не тільки вплив COVID-19, а й інших вірусних захворювань, як-от сезонний грип”, – пояснив Суміта Кумар Мішра з CSIR.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.