Вчені встановили, що відеоігри можуть покращувати психічне здоров’я гравців

Відеоігри не викликають емоційну залежність, а навпаки – можуть поліпшити психічне здоров’я і загальне самопочуття у гравця. Такого висновку дійшли вчені з Оксфордського університету.

Подібне дослідження є першим у своєму роді. Вчені вирішили зараз перевірити вплив відеоігор на гравців, оскільки через карантин у людей з’явилося більше часу для ігор на комп’ютері або ігрових приставках.

В Оксфордському університеті вивчили поведінку людей, які грають в популярні ігри Plants vs Zombies: Battle for Neighborville і Animal Crossing: New Horizons. Всього в дослідженні взяли участь 3 тис.270 гравців.

Директор з дослідження в даному виші, професор Ендрю Пшибильський склав для гравців опитування, щоб оцінити їхнє самопочуття і добробут. Також він використовував відомості про фактичний час, який люди витрачають на гру.

Дослідники порівнювали час, витрачений на відеоігри, і досвід, який отримують гравці. Також у них оцінювали почуття автономії, компетентності, задоволення і відчуття психологічного тиску.

Результати дослідження показали, що люди, які отримували задоволення від гри, частіше почувалися краще. При цьому досвід і емоції, які отримували гравці, за своєю корисністю перевершували час, витрачений на гру.

Вчені дійшли висновку, що відеоігри в більшості випадків не шкодять здоров’ю людей. Існують інші психологічні фактори, які надають більший вплив на самопочуття людини.

“Насправді гра може бути діяльністю, позитивно пов’язаною з психічним здоров’ям людей, а обмеження відеоігор може забирати ці переваги від гравців”, – пояснив Пшибильський.

З огляду на вищевказане, дослідники встановили, що час, витрачений на відеоігри, є невеликим, але істотним фактором в самопочутті людей. Крім того, особисті переживання і досвід гравця набагато важливіший для самопочуття, ніж сам процес гри.

Але головне, що гравці, які насолоджуються відеоіграми, почуваються краще, а ті, хто отримав негативний досвід від ігор, переважно має проблеми в реальному житті.

  • Дослідники з США та Іспанії показали, як комп’ютерні ігри розвивають увагу і викликають залежність.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.