Вчені з Единбурзького університету в Шотландії з’ясували, що зміна кислотності океанів може вкрай негативно позначитися на людстві. Про це повідомляє Futurism,
За даними експертів, підвищення кислотності океанів може призвести до розчинення деяких сполук, з яких складаються планктон і коралові рифи, а також матеріали, необхідні для їх виживання.
Фахівці впевнені, що навіть незначна зміна кислотності спричинить глибокі зміни в екосистемах океану. Поступово глобальна харчова мережа може впасти і привести до того, що всього за кілька десятиліть людство зіткнеться з повним спустошенням. Особливо небезпечним побічним ефектом є викид парникових газів.
Місце планктонів і рифів можуть зайняти форми життя, здатні вижити в суворих умовах, але які менше підходять для забезпечення основи харчового ланцюга. Вчені заявили, що в підсумку це явище знищить головне джерело їжі і запаси повністю зникнуть запаси продовольства приблизно для 3 млрд осіб.
Автори дослідження також роблять ряд дивних зав’ялень, не посилаючись ні на які джерела. Зокрема про те, що токсичні бактерії будуть отруювати атмосферу, коли сильний вітер віднесе їх з океану в повітря. Незважаючи на це, дослідження змальовує страшне майбутнє для планети.
- В Арктиці морський лід стоншується у два рази швидше, ніж вважалося раніше.
- На початку червня в Туреччині Мармурове море покрилося товстим шаром сірого слизу.