Група дослідників із США, Великобританії та Непалу виявила частинки мікропластику в пробі, взятій на вершині найвищої гори в світі Еверест в Непалі. Про це повідомляється в дослідженні, опублікованому у виданні Cell Press.
Часточки мікропластику вчені виявили в пробі, взятій на висоті 8440 метрів над рівнем моря. Мікропласти – частинки пластику розміром менше 5 міліметрів, які досить складно побачити неозброєним оком і прибрати з природних екосистем. При цьому він є одним із найбільших забруднювачів навколишнього середовища на планеті.
Вчені поки не можуть остаточно сказати, як мікропластик впливає на організм людини, але він потрапляє до нього різними способами від пакетованого чаю до пляшечок для дитячого годування. Згідно з дослідженням, проведеним під егідою ВООЗ у 2019 році, в середньому доросла людина за рік споживає 50 тисяч частинок мікропластику.
Однією з проблем мікропластику є те, що через невеликий розмір і вагу він дуже легко переноситься вітром. У минулому році вчені з різних країн світу вже висловлювали припущення, що частинки можуть заноситися з опадами і вітром до найвіддаленіших куточків планети.
Еверест і раніше називали “найвищим звалищем відходів” на Землі через те, що експедиції після себе залишають багато сміття, яке досить складно прибирати.
Більшість знайденого мікропластику – частинки поліетилену і акрилу, рідше – нейлону. Ці волокна найчастіше використовують для альпіністського спорядження, наприклад наметів, прапорів, канатів і одягу.
Автори дослідження заявили, що встановили найвище місце перебування мікропластика станом на зараз. Тому з урахуванням його поширеності вчені закликають провести дослідження впливу цього забруднювача на здоров’я людей.
- У Лондоні стартап Notpla розробив інноваційну упаковку для їжі з пластику, яку можна їсти без шкоди для здоров’я.
- У червні мережа McDonald’s в Україні оголосила, що поступово переходить на паперові стакани для холодних напоїв.