Вчені описали новий вид «кишенькових» акул (акула Парина). Про це повідомляє науково-популярне видання «Naked Science» з посиланням на наукову публікацію.
Повідомляється, що першу особину такої акули виявили в Центральній Мексиканській затоці ще в 2010 році. Однак дослідження, які дозволили описати і класифікувати вид, були проведені і опубліковані тільки зараз.
За словами вчених, акула належить до «кишенькових» і виробляє біолюмінесцентну рідина, яка дозволяє світитися в темряві. Науці відомо лише два види таких риб, але в природі вони зустрічаються не часто.
Перший вид цих риб Mollisquama parini виявили біля берегів Чилі майже 40 років тому. Ця акула сягала близько 40 сантиметрів. До 2010 року не вдавалося знайти жодної схожої особини.
Для вивчення нового виду біологи використовували рентген і комп’ютерну томографію (КТ). Це дозволило краще дізнатися відмінності двох видів і зрозуміти їх будову організмів. Зокрема, вчені з’ясували, що “кишенькова” акула, особину якої було знайдено в 2010 році, мала меншу кількість хребців, ніж у другого виду, а також мала фотофори — органи, що складаються із клітин, які світяться.