Вчені виявили ознаки життя на Венері

Вчені виявили в атмосфері Венери рідкісну хімічну сполуку, яка може вказувати на існування там живих мікроорганізмів. Про це повідомляє The New York Post.

Йдеться про фосфін (гідрид фосфору, PH₃) – це безбарвний отруйний газ, який вкрай рідко зустрічається в природних умовах.

На Землі він асоціюється з мікробами, які живуть у кишківнику тварин, таких як пінгвіни, або в середовищах, бідних киснем, наприклад, болотах. Також з’єднання виділяється при ударі блискавок і в результаті вулканічної активності, проте лише в дуже невеликих кількостях.

Чому це так цікаво?

Венера – друга планета в Сонячній системі, на земному небосхилі це третій за яскравістю об’єкт після Сонця та Місяця. У порівнянні з Землею, там справжнє пекло – температура поверхні становить близько 470°с.

З 60-х років прошлого століття СРСР та США почали відправляти на Венеру космічні апарати, які зібрали безліч корисних даних. Однак поверхня планети виявилася дуже суворою навіть для механізмів – високий тиск і температура в лічені хвилини знищували всі пристрої.

На думку вчених, таке відкриття посприяє залученню уваги вчених до Венери. Раніше всі дослідження з позаземного життя обходили цю планету.

  • Раніше вчені з’ясували, що в перший час свого існування Марс був покритий цілою мережею льодовиків.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.