Вчені: Забруднення повітря – одна з причин раптового серцевого нападу

Найдрібніші частинки забрудненого повітря здатні проникати глибоко в кровотік і спровокувати інфаркт міокарда. До такого висновку прийшли вчені Єльського університету, повідомляє naked-science.ru.

У зв’язку з забрудненням повітря, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі помирають сім мільйонів осіб. Найбільше – в Африці та Азії. Для того, щоб підвищити ризик несподіваного серцевого нападу, досить шість годин дихати забрудненим повітрям. Вчені вважають, що вдихання великої кількості частинок, які утворюються в основному в результаті автомобільних вихлопів, збільшує ризик інфаркту міокарда на 10%. Свої висновки фахівці опублікували в журналі Environmental Health Perspectives.

Припущення про те, що справи з впливом екології на здоров’я людини йдуть саме описаним чином були у вчених давно. Щоб їх підтвердити, їм знадобилися відомості з реєстру випадків, коли напади не приводили до летального результату. Такі були їм надані у місті Аугсбург (Німеччина). Документи відносилися до 2005-2015 років. Всього приблизно 6 тисяч випадків. Кожен з них вивчили на предмет того, яка була обстановка в момент кожного конкретного випадку. За словами одного з авторів роботи Кая Чена, дослідження підтвердили, що найдрібніші частинки забрудненого повітря можуть грати роль при серйозних захворюваннях серця.

«Особливо це помітно протягом перших декількох годин після впливу. Підвищені рівні ультрадисперсних частинок (менше 100 нанометрів), — серйозна проблема громадського здоров’я», – сказав він.

Справа в тому, що дрібні частинки залишаються в повітрі довше важких, що збільшує ризик їх потрапляння в організм. Вони можуть попадати в кровоносну систему і кровотік.

У майбутньому вчені мають намір вивчити ризики для тих, хто вже страждає різними захворюваннями.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.