Вчені виявили багатоклітинний організм, якому для існування не потрібен кисень. Це відкриття може мати значення для пошуку позаземного життя, пише Science Alert.
Група вчених з Тель-Авівського університету в Ізраїлі дослідила паразита під назвою Henneguya salminicola. За формою він нагадує медузу, а мешкає в лососі. При цьому в м’ясі риби цей паразит непоказний і не впливає на життя свого носія. Henneguya salminicola живе з лососем протягом усього його життєвого циклу.
Увагу вчених привернуло те, що паразит, захований всередині свого носія, може вижити в гіпоксичних умовах. Тобто для життя йому не потрібен кисень. Щоб з’ясувати, як йому це вдається, вчені проаналізували ДНК паразита.
З’ясувалося, що Henneguya salminicola під час еволюції втратив мітохондріальний геном і здатність до аеробного дихання, коли молекули окислюються для отримання енергії при відсутності кисню. Учені поки не можуть пояснити, як саме паразит адаптувався до життя без кисню, але припускають, що це пов’язано з генетичним спрощенням.
Henneguya salminicola втратили більшу частину оригінального геному медузи, однак зберегли складнішу структуру, яка нагадує джгутики цих істот. Вони необхідні їм для того, щоб чіплятися за потенційного носія.
Раніше вчені знали про здатність деяких організмів обходитися мінімальною кількістю кисню, але такий «безкисневий» метод існування як у паразита лосося був виявлений вперше.
Це відкриття змушує переосмислити істину про те, що всі багатоклітинні організми потребують кисню.
Раніше повідомлялося, що вчені довели участь імунних клітин у видаленні непотрібних спогадів.