Поширення по світу коронавірусу і заходи, що вживаються для перешкоджання цього процесу, стали причиною припинення промислових виробництв та зниження завантаженості функціонування транспорту. Тому значно зменшились обсяги шкідливих викидів в атмосферу. Про це у своїй колонці для Forbes повідомив директор Обсерваторію Хьюго Франсуа Жеменн.
Він стверджує, що відбувається може піти людству на користь.
«Як не дивно, я думаю, що кількість смертей від коронавіруса в підсумку може виявитися меншим злом, якщо врахувати смертельні випадки від забруднення атмосфери», — написав він.
Вчений нагадав, що щорічно в Китаї в результаті забруднення повітря вмирають більше мільйона чоловік. За даними ВООЗ, у світі цей показник дорівнює семи мільйонів.
Неможливо точно передбачити, скільки життів забере нинішня китайська зараза, але в найстрашніших прогнозах звучать цифри в кілька мільйонів жертв по всьому світу. І це в загальному, а не кожен рік.
При цьому більшість спостерігачів вважають, що все закінчиться не так сумно. Деякі фахівці вважають, що нинішня ситуація порівнянна зі спалахом вірусу грипу 1957 року, яка забрала життя трохи більше мільйона чоловік. Локалізація спалаху захворювання призведе до меншої кількості заражених.
З Жеменном згодні й інші експерти. Наприклад, професор Стенфордського університету Маршалл Берком провів дослідження, результати якого показали, що двомісячне зниження рівня атмосферного забруднення врятувало ймовірно життя 4 тисяч дітей молодше п’яти років і приблизно 73 тисячі літніх громадян КНР.
Жеменн моніторив концентрацію PM2.5 (мікрочастинок розміром приблизно від 10 нанометрів до 2,5 мікрометра) в чотирьох китайських містах КНР і рівень смертності в названих вікових групах.
«Навіть при консервативних припущеннях, завдяки скороченню забруднення, врятовано приблизно в 20 разів більше життів, ніж було втрачено через коронавірус», — додав він.
Вченого дивує, що для боротьби з коронавірусом людство згідно йти на те, на що не погоджується піти в опорі зміни клімату або забруднення атмосфери.
«Що такого особливого в коронавірусі, що через нього ми готові заблокувати весь світ?», – запитує він.
Нагадаємо, станом на 17 березня, у світі підтверджено 182 тис. 406 випадків зараження COVID-19. Летальних випадків – 7 тис. 154.