Вчені з’ясували, що люди найчастіше обирають прямий шлях, а не той, який веде в обхід навіть, якщо він коротший. Про це йдеться в дослідженні вчених з Массачусетського технологічного інституту, оприлюдненому в журналі Nature Computational Science.
Дослідники проаналізували понад 550 тис. маршрутів, якими пройшли близько 14 тис. осіб. Результати дослідження показали, що люди обирають той шлях, який здається їм самим прямим.
Керівник дослідження Карло Ратті зазначив, що людей не можна назвати “кращими навігаторами”, адже вони неусвідомлено завжди йдуть обличчям до кінцевої точки і не хочуть повертати, навіть якщо шлях коротший. Вчені назвали це “самим загостреним шляхом”.

Така людська особливість пояснюється векторною навігацією, яка вимагає набагато менше ресурсів мозку, ніж розрахунок найкоротшого шляху. Вчені пояснили, що векторна навігація — це еволюційний механізм, призначений для збереження енергії мозку на більш важливі завдання.
За словами Ратті, мозку необхідно зберігати енергію, зокрема для самозбереження. Наприклад, 300 тис. років тому людям доводилося тікати від хижаків, а зараз обчислювальна потужність потрібна для того, щоб не потрапити під колеса машини.
У тварин мозок теж розраховує маршрут подібним чином. Через те, що живі істоти не могли “завантажити карти в мозок”, їм довелося виробити альтернативний метод орієнтування.
“Думати з огляду на точки відліку, пам’ятки і кути — це дуже природний спосіб навігації і побудови маршрутів в просторі на основі особистого досвіду», – пояснили вчені.
- Іспанські вчені назвали вік, в якому людина відчуває абсолютне щастя.