Вчені знайшли підтвердження того, що життя на Марсі може “ховатися” в підземних водах і породах. Про це повідомляє Dailymail.
Група вчених з Університету Брауна проаналізувала хімічний склад порід, які фактично є марсіанськими метеоритами. Вони відкололися від Марса і потрапили на Землю.
Дослідники з’ясували, що такі породи при постійному контакті з водою виробляють хімічну енергію, яка потрібна для життя мікробів. Їх можна порівняти з мікроорганізмами, що виживають у неосвітлених глибинах нашої планети. Така реакція називається радіоліз.
Також ця реакція виникає, коли радіоактивні елементи в породах розбиваються об воду і взаємодіють з атомами водню і кисню, які мікроби використовують для отримання енергії.
Науковий співробітник Лабораторії реактивного руху NASA, керівник даного дослідження Джессі Тарнас зазначив, що велике значення для науки про підземні дослідження має те, що скрізь, де є грунтові води, може бути достатньо хімічної енергії для підтримки підповерхневого мікробного життя.
- 18 квітня NASA вперше успішно запустило вертоліт на Марсі.
- 21 квітня ровер Рerseverance зміг витягти кисень з атмосфери Марса.