Група вчених з Канади під керівництвом психолога з Університету Британської Колумбії Суміта Джасвала з’ясувала, що кожна третя людина страждає від мізокінезії. Про це повідомляє ВВС.
Термін “мізокінезія” означає ненависть до дрібних і повторюваних речей, коли люди поруч метушаться, їлозять або лопають поп-іт. Фахівці зазначили, що саме поняття поки не надто поширене, проте до мізокінезії в тій чи іншій мірі може бути схильна кожна третя людина.
“Мізокінезія – це сильна негативна або емоційна реакція на чиїсь незначні і повторюваних рухи. Наприклад, коли хтось, не усвідомлюючи цбого, ворушить рукою або ногою”, – розповів Джасвал.
Він підкреслив, що дивно, що ніхто досі не досліджував це явище з наукової точки зору. Група вчених провела серію експериментів за участю 4 тисяч добровольців, щоб зрозуміти, як мізокінезія впливає на них і як саме вона проявляється.
Експерти прийшли до висновку, що мізокінезія достатньо часто проявляється у людей разом із мізофонією – ненавистю до певних повторюваних звуків. Феномен може викликати різну реакцію на подразники – від легкого роздратування до нападів люті при найменшому натяку на настирливі рухи.
Колега Джасвала по університету Тодд Хенді акцентував, що люди з мізокінезією відчувають лють, тривогу, відчай, що заважає їм отримати задоволення від спілкування, роботи або навчання. Деякі навіть змушені через це обмежувати своє соціальне життя.
Перед дослідженнями фахівці вважали, що причиною мізокінезії може бути підвищена візуальна чутливість до зовнішніх подразників і нездатність ігнорувати їх. Але ця теорія не знайшла підтвердження в ході експериментів.
“Є й інший варіант. Можливо, вся справа в дзеркальних нейронах. Ці нейрони активізуються не тільки, коли ми самі починаємо рух, але і при спостереженні за діями інших. Наприклад, побачивши чиєїсь травми, ми можемо застогнати як від власного болю, тому що чужий біль відбився у вашому мозку як у дзеркалі”, – зазначив Джасвал.
Також є імовірність, що люди підсвідомо співпереживають тим, хто починає метушитися, але це співчуття виливається в інші, не найприємніші, емоції. Дослідник пояснив, що коли люди їлозять, вони зазвичай нервують і ця нервозність передається людям із мізокінезією. Він підсумував, що явище має бути більш ретельно вивчено, щоб можна було з’ясувати, чи є способи його позбутися.
- Вчені з Великобританії та Франції з’ясували, які тривожні ознаки можуть вказувати на швидку смерть людини.