Вчені з Великобританії і Південної Африки з’ясували, що хвиля штаму коронавірусу “Омікрон” здається м’якшою, ніж попередні. Про це повідомляє ВВС.
Згідно з результатами досліджень, “Омікрон” викликає менше госпіталізацій у порівнянні з іншими штамами. За оцінками експертів, кількість важких випадків скоротилася на 30% -70%.
Однак медики побоюються, що, попри більш легкий перебіг хвороби, навантаження на лікарні все одно буде високим. Зокрема, за один день у Британії вперше було зафіксовано понад 100 тисяч випадків.
За даними шотланских медиків, якби “Омікрон” поводився як “Дельта”, госпіталізацій було б у 3 рази більше. Дослідники повідомили, що кількість заражених, яким потрібна медична допомога, скоротилася приблизно на дві третини, проте дослідження охоплює мало випадків, і в ньому майже немає літніх людей, які знаходяться в групі ризику.
Доктор Джим Макменамін, директор з питань поширення коронавірусу при Національній службі охорони здоров’я Шотландії, назвав це “хорошою кваліфікованою новиною”. За його словами, ці дані “заповнюють прогалину” про кількість можливих госпіталізацій, але лікар упевнений, що не варто “забігати вперед”.
“Омікрон” поширюється неймовірно швидко, і велика кількість випадків може переважити його більш легку форму. При цьому, інше дослідження, проведене в Південній Африці, підтверджує, що хвиля “Омікрона” м’якша. За даними південноафриканських вчених, потреба в стаціонарному лікуванні знизилася на 70-80% в порівнянні з іншими варіантами вірусу. Однак дослідники уточнили, що для кількох пацієнтів, госпіталізованих з “Омікроном”, різниці в перебігу хвороби не було.
Зниження тяжкості вірусу пояснюють властивостями самого штаму, а також високим рівнем імунітету, створеним вакцинацією і попередніми інфекціями. Вчені з Імперського коледжу Лондона з’ясували, що мутації “Омікрона” зробили його більш м’яким, ніж “Дельта”. Вони стверджують, що навіть якщо у людини немає імунітету, шанси потрапити в лікарню з “Омікроном” впали на 11% в порівнянні з “Дельтою”.
Разом тим, завдяки високому рівню вакцинації, в Британії на цей час залишилося відносно небагато людей без імунітету. У тому ж дослідженні говориться, що для тих, у кого є імунітет до коронавірусу, ризик потрапити до лікарні з “Омікроном” знизився на 25-30%, і приблизно на 40% зменшилися шанси провести в лікарні понад добу.
За даними Гонконгського університету, вірус легше інфікує дихальні шляхи, але важче проникає в глибокі тканини легенів, де він може завдати більшої шкоди. У Кембридзькому університеті виявили, що “Омікрон” не тягне за собою “злипання” клітин в легенях, як це трапляється під час тяжкого перебігу коронавірусу.
- 20 грудня в США зафіксували першу смерть від “Омікрона”.