Вчені прийшли до висновку, що собаки негативно впливають на навколишнє середовище, а отже, і на людство. Про це повідомляє phys.org.
Професор Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Грегорі Окін з’ясував, що хатні тварини впливають на планету через те, що їдять багато м’яса.
За його даними, 160 мільйонів собак і кішок у США відповідальні за 54 млн тонн вуглекислого газу, який у вигляді викидів відправляється до атмосфери, що складає 25-30% впливу, пов’язаного зі споживанням м’яса. Професор зазначив, що цю цифру можна порівняти з використанням 13 млн автомобілів протягом року.
Однак професор з Університету Іллінойсу Келлі Свонсон запевнила, що більшість кормів для домашніх тварин мають в основі свого складу вторинні продукти харчової промисловості. Тому вона вважає, що екологічні витрати на ці інгредієнти не аналогічні людському споживанню.
При цьому Себастьян Лефевр з ветеринарної школи в Ліоні впевнений, що викиди вуглецю від звичайних кормів для тварин матимуть хоч якесь значення для екології тільки якщо люди перейдуть на вегетаріанство і перестануть утворювати відходи. Професор Пім Мартенс із Маастрихтського університету уточнив, що вуглецевий слід собак залежить від місця їхнього проживання.
Більшість учених сходяться в думці про те, що собаки залишають більший вуглецевий слід, ніж кішки, оскільки їдять більше. Найбільш екологічним і безпечним для людства рішенням буде взагалі не заводити домашніх тварин, а скоротити вуглецевий слід можливо, якщо в корми почнуть додавати комах у якості джерела білка.
- У лютому невідомі розстріляли вигульника собак Леді Гаги і вкрали двох бульдогів.
- ЗМІ розповіли, що собак президента США Джо Байдена перестали пускати в Білий дім, бо вони покусали працівника Служби безпеки.
- Пізніше стало відомо, що німецькі вівчарки Байдена будуть і далі жити в Білому домі.