Завдяки дослідженням сейсмічних коливань грунту на Марсі, який переслав на землю зонд InSight, плантологи дізналися подробиці про внутрішню будову червоної планети. Про це повідомляє українська служба ВВС.
За час своєї роботи з 2018 року зонд зафіксував більше 700 “марсотрусів”. Таким чином вченим вдалося визначити розміри основних складових Марса. Зокрема, марсіанське ядро є рідким. Воно складається здебільшого з нікелю і заліза і має діаметр 3660 кілометрів.
Крім того, вміст в ядрі Марса водню, кисню і сірки виявилося більш високим, ніж вважалося в теорії. У свою чергу зовнішня кора Марса істотно відрізняється від земної кори. На червоній планеті кора не складається з величезних платформ, які дрейфують по розплавленої мантії. Це підтверджує, що кора Марса є дуже давньою.
При цьому товщина кори Марса досягає від 24 до 72 кілометрів (товщина земної кори коливається від 5 кілометрів під океанами і 80 кілометрів в Гімалаях). Кора Марса складається як мінімум з двох складових.
Мантія Марса, яка знаходиться між корою і ядром, становить в товщину 1560 кілометрів. Вона також істотно відрізняється від земної мантії за своїм складом. В цілому діаметр Марса становить 6791 кілометр (діаметр Землі – 12755 кілометрів).
Станом на даний момент вчені також шукають на Марсі сліди життя, використовуючи можливості прибулого на планету взимку цього року американського марсохода Perseverance. Планується взяти зразки грунту в кратері Джезеро, який міг бути в давні часи дном озера і тому там теоретично можуть перебувати сліди мікроорганізмів. Ці зразки будуть доставлені на Землю, де можна буде впевнено сказати, чи містяться в них сліди органіки.
- 18 квітня NASA вперше успішно запустило вертоліт на Марсі.
- 21 квітня ровер Рerseverance зміг витягти кисень з атмосфери Марса.
- 15 травня на поверхню Марса успішно приземлився китайський космічний апарат “Тяньвень”, який був запущений з острова Хайнань.