Вчені з’ясували, які ознаки можуть вказувати на швидку смерть людини

Вчені з Великобританії і Франції з’ясували, які тривожні ознаки можуть вказувати на швидку смерть людини. Результати наукової роботи опубліковані в журналі The BMJ.

Дослідження Whitehall II стартувало ще в 1985 році і спершу тривало по 1988-й. Метою фахівців було вивчення впливу біологічних, соціальних і поведінкових факторів на стан здоров’я людини в довгостроковій перспективі.

В експерименті брали участь 6000 добровольців у віці від 35 до 55 років. Вчені зібрали дані, які використовували потім в 2007-2016 роках. Учасники проходили завдання, під час яких експерти близько 3 разів вивчили оцінку показників їхньої рухової активності: швидкість ходьби, час підйому зі стільця і сила хвата.

Також фахівці вивчали дані про функціонування і труднощі в повсякденному житті людей. Серед них: одягання, приготування їжі, користування туалетом, похід за покупками. Летальні випадки у цій групі фіксували до жовтня 2019 року, незалежно від причин смерті.

Вчені прийшли до висновку, що з підвищеним ризиком смертності була пов’язана слабка рухова функція: на 22% для швидкості ходьби, 15% – сили хвата, 14% – часу підйому зі стільця. Крім того, труднощі в повсякденній діяльності збільшували ризик смерті на 30%.

Так, у померлих учасників експерименту ще за 10 років до смерті були помітні гірші показники за часом підйому зі стільця, ніж у інших. Самооцінка рухового функціонування погіршувалася приблизно за 7 років до смерті. Більше труднощів у повсякденному житті у людей спостерігалося за чотири роки до того, як вони померли.

  • Американські вчені виявили у мозку нейронний механізм, що регулює почуття втамування голоду під час їжі.
  • Вчені з Франції та Нідерландів з’ясували, що мозок людини здатний “подорожувати в часі”.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.