Шимпанзе здатні відчувати ритм і рухатися синхронно. До такого висновку прийшли вчені університету уорвік. Результати своїх досліджень вони опублікували в Scientific Reports.
На думку фахівців, поведінку пари приматів, надасть сприяння у вивченні природи виникнення «однією з найбільш натхненних і багатих форм самовираження у людини».
Відбиті з дитинства або інстинктивні форми танців такі як при залицянні за ймовірним партнером, є у багатьох видів тварин. Проте у людини – це завжди придбане, що вимагає відповідного соціального середовища, а у приматів інстинктивних танців немає.
Тема зародження і розвитку прототанців у предків людини давно цікавить учених, а шимпанзе – одні з найбільш близьких людям родичів. Так за рівнем свого інтелектуального розвитку від людських дітей-тоддлерів доросла тварина з багатьох тестів не на багато відстала.
Як би там не було, але вивчення їх звичок та поведінки приматів потенційно може багато чого додати до рівня наших знань про розвиток культури далеких предків.
Спостереження велося за мешканцями зоопарку Сент-Луїса. Самками шимпанзе Холлі і Бахкахрі. Згодом вони набули навички синхронного руху з партнером. І це не результат підглядання за персоналом і уявленнями, які в закладі влаштовувалися раніше. Пара з’явилася в зоопарку на 16 років пізніше.
Всього було вивчено 23 відео з танцями приматів, записаних з 2011 року. Фіксація, що дозволяє говорити про те, що поведінку не скопійовану з зовнішніх джерел, проведено вперше.
У зоопарку шимпанзе з’явилися, коли їм було по чотири місяці. З тих пір за ними постійно велося спостереження. Синхронізація їх рухів в «танці» – це свого роду конга. Вона не випадкова і передбачувана, кажуть науковці, і відбувається з точністю до секунди і регулюється спільно. Така поведінка ідентична рівню членів оркестру, які грають музичну п’єсу.
Вчені припускають, що танці приматів можуть служити доказом того, що танець у людей і їх предків розвивався як один із механізмів соціальної згуртованості серед невеликих груп. Так вони знімали стрес і відчували свою згуртованість.