Вченим вдалося відновити активність клітин мамонта

Вченим з Університету Киндай в Японії вдалося частково повернути до життя клітини мамонта. Дослідники помістили ядра клітин мамонтенка Юкі до яйцеклітин миші, передає Science Alert.

Повідомляється, що добре збережені рештки мамонта були виявлені в 2010 році. Велика частина тіла мамонта, включаючи мозок, перебувала у вічній мерзлоті протягом 28 тисяч років.

Дослідники взяли ядра клітин мамонта і помістили їх у кілька десятків яйцеклітин миші. В ході експерименту п’ять з них продемонстрували біологічні реакції, які відбуваються безпосередньо перед початком ділення клітин, однак самого поділу так і не відбулося.

Генний інженер Кей Міямото стверджує, що незважаючи на минулі роки, клітини можуть бути активними, при цьому цю активність можна відновити.

«Як тільки ми отримаємо ядра клітин, які знаходяться в кращому стані, дослідження зможе бути просунуто до стадії поділу клітин», – сказав Міямото.

У висновку автори відзначають, що результати проведеного експерименту показують, що де-факто клонувати мамонта за допомогою сучасної методики пересадки ядра неможливо.

Раніше повідомлялося, що в Одеській області виявили останки стародавньої тварини.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.