Вчений: Новий коронавірус з Китаю – “родич” сумнозвісних MERS і SARS

Новий коронавірус 2019-nCoV близький до відомих вірусів MERS і SARS. Всі вони майже “двоюрідні брати”. Про це заявив доктор медичних наук, голова кафедри загальної та клінічної епідеміології та біологічної безпеки Одеського національного медичного університету Микола Голубятніков, передає Радіо Свобода.

2019-nCoV – новий штам вірусу. Однак 2019-nCoV близький до вірусу, який викликає близькосхідний респіраторний синдром, а також до вірусу, який призводить до SARS – важкого гострого респіраторного синдрому.

Голубятніков зазначає, що і MERS, і SARS траплялися на нашій пам’яті. Так, у 2012 році перші випадки близькосхідного респіраторного синдрому MERS були зафіксовані в Йорданії, потім його виявили в Катарі, ОАЕ, Республіці Корея, деяких країнах Європи і в Північній Америці. Летальність склала близько 30% усіх зареєстрованих випадків.

А на початку 2000-х в Китаї був зафіксований перший випадок важкого гострого респіраторного синдрому, викликаного коронавірусом SARS.

“Взагалі, багато інфекційних захворюваннь походить з Південно-Східної Азії, що обумовлено кліматичними, природними факторами, харчовими звичками місцевих жителів”, – вважає фахівець.

Також доктор медичних наук зазначив, що виникнення епідемій відбуваються з певною закономірністю.

“Зверніть увагу й на те, що у двадцяті роки XІX століття стався черговий спалах чуми. У 1917–1919 роках приходив грип-«іспанка». Нині знову двадцяті роки – XXІ століття. Відстежується певна закономірність”, – розповів дослідник.

На питання про те, як скоро з’явиться вакцина від вірусу, Голубятніков заявив, що на її створення вчені витратять не менш ніж півроку.

Нагадаємо, за останніми даними, в Китаї від нового коронавірусу померли щонайменше 80 осіб і понад 2 тис. заражені.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.