Знання української мови сьогодні – необхідність кожного маленького та дорослого українця. Адже тільки так нація збереже свої традиції та не забуде коріння через роки. Проте мова нашої держави досить складна у вивченні – до 70% іноземців не розуміють граматику та фразеологізми, навіть коли займаються роками. Тож і учні – від молодших до старших класів – теж можуть мати деякі труднощі із засвоєнням матеріалу.
Якщо ваша дитина втратила інтерес до вивчення української, ви відмічаєте різке зниження оцінок з предмету, не поспішайте сварити сина чи донечку. Можливо, школяру потрібні інші способи засвоєння складних тем. У цій статті розповімо про найсучасніші методи опрацювання правил, котрі захоплюють дітей будь-якого віку. А також – про авторів, чиї підручники допомагають вивчити українську не одному поколінню учнів.
Як допомогти дитині вивчити українську?
Опрацювання тем лише за програмовими підручниками – не найкращий метод захопити увагу дитини та викликати інтерес до навчання. Особливо, якщо вже помічаються перші труднощі. Тож батькам варто звернути увагу на більш прогресивні методи засвоєння матеріалу. Наприклад:
- Додатки. Нині представлені десятки зрозумілих додатків для Android, Apple та Windows, котрі безкоштовно або за фіксовану плату завантажуються на смартфон чи ПК і доступні у будь-який час. Зазвичай такі програми містять комплекс теоретичного матеріалу, що поданий креативно та легко у вигляді картинок, цікавого тексту чи відеоформату. А також – блоки практичних вправ. У такий спосіб дитина зможе навчатись у форматі гри та сама проситиме нове заняття.
- Роздаткові матеріали. Найпопулярніший та ощадливий спосіб допомогти дитині з навчанням – використовувати спеціальні практичні вправи, що надруковані на картоні чи папері. Ви можете створити їх самостійно або завантажити із спеціалізованих сайтів.
- Дні української вдома. Якщо ваша родина спілкується переважно іншою мовою, тоді подумайте про проведення марафонів української мови на регулярній основі. Наприклад, щотижня на вихідних сім’я має спілкуватись лише українською. Так, дитина легше розумітиме розмовну мову та тренуватиме граматику, адже разом веселіше та зникає блок спілкування. А ще – бачитиме ваш приклад. Адже немає нічого більш мотивуючого, ніж приклад рідних.
Також звертайте увагу на мову телефону та інших ґаджетів дитини. Щоб добре засвоїти мову, школяр має постійно бачити та чути українську. А якщо потрібно, придбайте для учня ГДЗ 5 клас українська мова або підручник такого формату для інших класів. У разі правильного користування такі помічники допомагають глибше аналізувати матеріал та підвищити впевненість у собі на етапі початку додаткових занять з мови.
На яких авторів варто звернути увагу під час вибору підручників?
Якщо йдеться про додаткові чи основні підручники для навчання української, тоді зверніть увагу на таких авторів:
- Голуб. Ніна Борисівна Голуб є кваліфікованим українським педагогом та доктором педагогічних наук. Авторка має понад 200 публікацій та випускає навчальні книги для загальноосвітніх закладів. Наприклад, підручники 5 клас українська мова містять збалансовану кількість теорії та практичних вправ, які націлені не лише на засвоєння знань, але й на тренування розмовної мови.
- Авраменко. Олександр Миколайович Авраменко – відомий популяризатор української мови та дипломований сучасний український педагог. Завдяки його ранковому шоу на телебаченні правила з української мови вивчила чи не вся країна. Адже знавець пояснює просто та доступно. Нині автор має у своїй професійні колекції понад 50 навчальних підручників власного авторства, за якими навчаються учні середньої та старшої школи.
- Заболотний. Олександра Вікторовича Заболотного знають як досвідченого педагога з української мови вищої категорії та автора навчальних матеріалів для школярів загальноосвітніх закладів.
Ви можете вибрати один із підручників цих авторів для домашнього додаткового навчання української. Тоді дитина матиме змогу вивчати матеріал за кількома програмами, що допоможе розвинути кругозір, логічне мислення та ще краще засвоювати навіть надважкі теми.