Конгрес США прийняв пакет з трьох законопроектів і однієї резолюції про протидію агресивним діям Росії.
Я завжди дуже уважно читаю новини, в яких Кремль когось звин увачує в русофобії. Це слово обов’язково з’являється тоді, коли Володимир Путін і його міньйони дійсно напружилися, пише автор на сайті “Новое время”.
Це безвідмовний сигнал – якщо в їх заявах майнула “русофобія”, значить, хтось або щось їх серйозно стривожив або навіть налякав. Можете якось самі перевірити.
Остання за часом історія такого роду трапилася днями, 13 березня. Словами про русофобію Кремль відреагував на дії американських законодавців днем раніше.
12 березня Конгрес США прийняв пакет з трьох законопроектів і однієї резолюції про протидію агресивним діям Росії.
Мова ось про що. Перший закон зобов’язав директора Національної розвідки США за півроку підготувати звіт про всі активи Володимира Путіна і його наближених. Причому не тільки на Заході, а й у Росії.
Другий наказує все тому ж директору Нацрозвідки за три місяці представити звіт про можливі ворожі дії РФ проти країн НАТО і про спроби Росії “використовувати слабкості та розбіжності між її західними опонентами”.
Третій закон забороняє президенту і уряду США визнавати Крим територією Росії – як юридично, так і фактично.
Ну а прийнята Конгресом резолюція засуджує Путіна за засекречування обставин вбивства опозиціонера Бориса Нємцова, закликає Москву провести міжнародне розслідування цього вбивства, а Білий дім – ввести санкції проти його ймовірних організаторів і виконавців цього вбивства.
Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, почитавши всі ці документи, тут же оголосив їх шкідливими і спрямованими на ускладнення відносин. Ну і, звичайно, русофобськими: “Це продовження недружньої, оскаженілої русофобської лінії. Це продовження емоційної екзальтації. Будь-який фахівець з легкістю спрогнозує, що в міру наближення до президентських виборів напруження русофобії буде тільки наростати”.
Він русофобію згадав аж два рази! Ці законопроекти явно несуть в собі велику небезпеку для Кремля.
По-перше, треба сказати, що нічого русофобського в них немає. Виявлення і вилучення у Путіна і його поплічників награбованих у Росії грошей – це не русофобія, а дуже навіть навпаки. Якщо американці дадуть по руках злодіям, то жителі Росії скажуть їм “велике спасибі”.
Путін, очевидно, боїться, що американці заберуть незліченні мільярди доларів, які його друг, віолончеліст Сергій Ролдугін зберігає для нього в панамських офшорах. Я підозрюю, що таких Ролдугіних багато, США їх всіх знайдуть і витрясуть до нитки. Повністю це підтримую.
Пошук вбивць Бориса Нємцова – людини, що була совістю російського народу – це теж ніяка не русофобія, а відновлення справедливості і повернення совісті. Якої зараз часто не вистачає.
Американські законопроекти націлені на покарання вбивць, злодіїв, паліїв воєн і руйнівників світу. Найближче оточення Володимира Путіна, в загальному, повністю відповідає цим категоріям.
Саме тому Кремль зараз так перелякався. Його мешканці дійсно бояться, що за всі свої злочини доведеться відповідати. Вони ж дуже хочуть пропетляти.
Але я думаю, що вже не вийде. Дуже скоро на додачу до цих законопроектів Конгрес повинен розглянути ще й пакет так званих “Санкцій з Пекла”. Він уже надійшов на розгляд американських депутатів.
З прийняттям цього пакета шансів залишитися безкарними у Володимира Путіна і його наближених майже не залишиться. І це дуже добре.