Велика фабрика з виробництва ниток на межі зупинки через проблеми з “новою митницею”

Українська фабрика з виробництва ниток «Барва», яка була запущена два роки тому компанією «ТК-Фурнітура», опинилася на межі зупинки через проблеми з розмитненням сировини в Одесі. Про це повідомляє власник групи компаній «Текстиль-Контакт» Олександр Соколовський в Facebook.

Він написав заяву на ім’я голови Державної митної служби Максима Нефьодова, в якій просить про допомогу у вирішенні проблеми з розмитненням пряжі, необхідної для створення ниток.

«І ось з середини листопада ми не можемо розмитнити невеликий контейнер з 10,9 т сировини на суму близько 46 тис. дол., у грудні вже кожен день йде недовипуск продукції на 60 тис. грн. в день і зриваються всі контракти, з таким трудом підписані з нашими вибагливими і вимогливими покупцями», – пише Соколовський.

За його словами, збитки сильно вдарять по невеликому колективу фабрики, який складається з 25 осіб. І це при тому, що в 2019 році планувалося подвоїти випуск продукції та довести обсяг виробництва до 10 млн грн, а це імпортозаміщення понад 12% привезених в Україну ниток.

«Все тому, що в Одесі комусь банально просто захотілося до***тися до безпроблемного і «білого» з усіх сторін вантажу. Спочатку нас звинуватили у невідповідності за вагою, про що навіть склали акт з претензіями. А коли ми довели, що все відповідно до допусків і в межах норми, вирішили відправити сировину на лабораторію. Сировина поки вивантажена і знаходиться на митному складі. При тому, що компанія заздалегідь сплатила в держбюджет ПДВ на імпорт близько 9 тис. 200 дол.», – затверджує власник компанії.

Соколовський зазначив, що тепер їм загрожує штраф і конфіскація, оскільки результати лабораторного дослідження нібито показали, що заявлений код не відповідає фактичному. У зв’язку з цим їм довелося пояснювати лабораторії нюанси складу пряжі.

«Одеська лабораторія елементарно не компетентна в даному питанні й не має відповідної кваліфікації, щоб визначити склад пряжі зі змішаними волокнами (комплексними і штапельними). А оскільки штапельна пряжа йде з митом в 4%, то вони написали, що в мікроскоп побачили тільки її (хоча реально наше мито – 0% для змішаних волокон)! При цьому не помітили комплексної мультифіламентної нитки, якої у складі не менше 70%!», – пояснив Соколовський.

Він додав, що компанія стикається з таким вперше і сподівається отримати пояснення від митної служби, але відповіді на заяву, відправлену ще 28 листопада, досі немає.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.