Великобританія офіційно вийшла з Європейського союзу через три з половиною роки після референдуму. Про це повідомляє Sky News.
31 січня о 23:00 за лондонським часом (1:00 1 лютого по Києву) Великобританія вийшла з Євросоюзу згідно з угодою, досягнутою напередодні. З цього приводу прем’єр-міністр Борис Джонсон опублікував записане раніше відеозвернення до британців, заявивши, що вихід з ЄС – це “дивовижний момент надії, момент, який, як багато хто думав, ніколи не настане”.
За його словами, за останні 50 років ЄС розвинувся в тому напрямку, який більше не підходить для Великобританії, про що народ висловився під час референдуму. При цьому він зазначив, що багато хто боїться невідомості і відчуває “почуття тривоги і втрати”.
На думку прем’єр-міністра, країна отримала можливість об’єднатися і вийти вперед. Адаптуючи слова, сказані політиком Вінстоном Черчиллем під час Другої світової війни, він говорить, що момент виходу Британії – “не кінець, а початок”.
“Це той момент, коли завіса піднімається для початку нового акту у нашій великій національній драмі”, – сказав Джонсон.
"For many people, this is an astonishing moment of hope. A moment they thought would never come."
PM @BorisJohnson has released a video message ahead of Britain's departure from the EU, saying #Brexit "is not an end but a beginning".#BrexitDay live: https://t.co/mr0vtdLS6P pic.twitter.com/RmedGlxlL0
— Sky News (@SkyNews) January 31, 2020
Він також перерахував кілька цілей, до яких Британія буде рухатися найближчим часом: контроль за імміграцією, створення вільних портів, звільнення риболовецькій галузі, укладення угод про вільну торгівлю, перемога над злочинністю, трансформація Національної служби охорони здоров’я, поліпшення освіти та використання найкращих технологій, а також відродження інфраструктури з вікторіанських часів.
Щодо курсу в світовій політиці Джонсон зазначив важливість підтримки боротьби зі зміною клімату, боротьби за права людини у світі та підтримки жіночої освіти.
Прем’єр назвав Brexit “початком нової ери дружнього співробітництва між ЄС та енергійної Британією, яка одночасно є великою європейською державою”.
Як повідомляє The Guardian, глава дипломатії Європейського союзу Жозеп Боррель висловив жаль з приводу виходу Великобританії зі складу ЄС. Незважаючи на це, він заявив, що Євросоюз поважає вибір Британії і готовий рухатися далі. Він також додав, що Великобританія залишиться ключовим партнером для ЄС.
Протягом наступних 11 місяців Великобританія і 27 країн, які залишилися в об’єднанні, вестимуть переговори про подальші відносини.
Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великобританії пройшов референдум про збереження країни в складі Євросоюзу. За вихід із Євросоюзу проголосували 52% учасників референдуму, за збереження членства — 48%.
24 січня 2020 року у Брюсселі лідери ЄС підписали угоду про вихід Великобританії з Євросоюзу (Brexit). 29 січня Європейський парламент ратифікував угоду про вихід Великобританії з Європейського союзу.