Генеральний прокурор Ірина Венедіктова вважає, що олігархи – це вже «не діагноз і не вирок для системи». Так вона прокоментувала результати розслідування про розкрадання грошей банку “Фінанси та Кредит” на своїй сторінці в Facebook.
“Хороші і важливі новини. «Олігархи» – це вже не діагноз і не вирок для системи. Незважаючи на системний опір окремих високопоставлених посадовців, на превеликий жаль, в українських органах влади, нам вдалося добитися проміжного, але дуже чутливого результату в питанні розслідування кримінального провадження щодо розтрати понад 2,5 млрд грн банку «Фінанси та Кредит»», – пише Венедіктова.
За її словами, прокурори наразі систематизують і аналізують отриману інформацію про таке втручання в роботу органів правопорядку і національних судів. Якщо дані будуть підтверджені, то прокурори внесуть відомості до ЄРДР щодо осіб, які відстоювали інтереси фігурантів справи.
Венедіктова також повідомила, що нещодавно Офіс генпрокурора передав у Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) заарештоване в рамках справи майно.
Ці активи, які належали кінцевому бенефіціару банку “Фінанси та кредит”, являють собою грошові кошти, корпоративні права, 26 об’єктів нерухомості, зокрема готелі, оздоровчі комплекси, житло та інше.
Зазначимо, що бенефіціаром банку був олігарх і колишній народний депутат Костянтин Жеваго. 25 травня Київський апеляційний суд скасував дозвіл на його арешт. Наразі місце перебування підозрюваного невідоме.
- У грудні 2015 року Національний банк України (НБУ) віришив віднести банк “Фінанси та кредит” до категорії неплатоспроможних.
- У серпні минулого року Державне бюро розслідувань оголосило топ-менеджерам банку про підозру в розтраті 2,5 млрд грн банку. Серед підозрюваних – Жеваго.
- Наприкінці грудня 2019 року НБУ почав примусове стягнення 1,5 млрд грн з екснардепа.