Венедіктова закрила справу проти Бахматюка. У ЦПК кажуть, що незаконно

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова закрила справу проти бізнесмена Олега Бахматюка, якому належав «VAB Банк», і ексзаступника голови Нацбанку Олександра Писарука. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

“5 червня постановою Печерського районного суду міста Києва Офіс генерального прокурора зобов’язали розглянути клопотання про скасування постанови першого заступника генерального прокурора про скасування постанови про закриття кримінального провадження, пов’язаного з VAB банком, та скасувати його. 24 червня повний текст постанови офіційно надійшов в Офіс генерального прокурора. 25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення суду”, – написала вона.

Венедиктова зазначила, що вказане рішення не підлягає оскарженню.

Голова правління громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін у своєму Telelram-каналі написав, що Венедіктова лише виправдовується виконанням рішення Печерського суду.

“Фішка в тому, що Венедіктова добре знає, що Вищий антикорупційний суд (ВАКС – ред.) відкрив апеляційне провадження щодо цього рішення Печерського суду. Сподіваюся, що апеляція ВАКС касане це незаконне рішення Печерського суду і НАБУ продовжить доганяти Бахматюка”, – зауважив Шабунін.

Член правління Центру Олена Щербань також зазначила, що Венедіктова виконала незаконне рішення суду в той час, коли воно перебувало на перегляді в апеляції Антикорупційного суду.

“Це означає лише те, що вона виконала це рішення свідомо і навпаки поспішала з цим, не дочекавшись вердикту апеляції. Хоча на практиці є багато прикладів скасування подібних незаконних рішень”, – говорить Щербань.

Крім цього, як зазначають у Центрі, Печерський райсуд не мав права не просто приймати таке рішення, але і розглядати скаргу адвокатів. Це є виключною юрисдикцією Вищого антикорупційного суду. Венедиктова ж написала так, ніби рішення Печерського суду її обурило, а сама вона не може публічно сумніватися і не виконувати це рішення.

“Це свідчить про банально продуману схему, за якою Венедіктова не закриває справу своїми руками, а використовує незаконне рішення одіозного судді Печерського суду Підпалого. Вона зробила те, чого давно хотіла, адже це вже далеко не перша спроба злити цю справу”, – додає Щербань.

Сам же Бахматюк називає рішення Печерського райсуду законним.

“Було виконано законне рішення Печерського районного суду Києва, який визнав незаконною постанову колишнього заступника генпрокурора Касько, який з порушенням вимог КПК і порушенням процесуальних строків відновив давно розслідувану кількома правоохоронними органами та закриту рішеннями судів справу. Те, що відновлення надуманої справи було невипадковим, було зрозуміло і професійним експертам, і економічній спільноті, як в Україні, так і за кордоном. Фактично це був результат змови ексголови Офісу Президента Андрія Богдана, ексгенпрокурора Руслана Рябошапки і директора НАБУ Артема Ситника, у кожного з яких були свої мотиви знищити мою компанію”, – вважає він.

Бахматюк також додав, що “ця безглузда з точки зору інтересів держави війна закінчена”.

У чому підозрюють Бахматюка?

11-12 листопада 2019 року НАБУ оголосило про підозру Олегу Бахматюку, Олександру Писаруку і ще кільком посадовим особам у заволодінні 1,2 млрд грн кредитних коштів. Їх підозрювали у вчиненні злочинів, передбачених ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Слідство вважає, в жовтні 2014 року «VAB Банк» звернувся в Центробанк, з проханням надати кредит під заставу нерухомості. Банк не надав необхідних документів, але Нацбанк попри це задовольнив клопотання.

Як з’ясувалося, вартість нерухомості, що передається в заставу НБУ, була завищена майже у 25 разів шляхом складання підроблених звітів про оцінку. У листопаді 2014 року Нацбанк визнав «VAB Банк» неплатоспроможним, а стабілізаційний кредит, взятий банком на два роки, так і не був повернутий.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.