Верховний Суд: Відсутність працівника на робочому місці під час воєнного стану не може кваліфікуватися як прогул

Верховний Суд визнав, що відсутність працівника на робочому місці під час воєнного стану не може кваліфікуватися як прогул без поважної причини. Про це повідомляє ” Судово-юридична газета“.

Повідомляється, що відповідне роз’яснення суд дав в ухвалі від 6 червня 2024 року у справі №367/569/23. Відповідно до матеріалів справи, співзасновник ТОВ, яка також обіймає посаду комерційного директора товариства, під час дії воєнного стану виїхала за межі України та продовжувала виконувати свої обов’язки дистанційно. Однак її було звільнено. Звільнення посадової особи у компанії обґрунтували прогулом без поважних причин. А сама позивачка вважає своє звільнення з роботи незаконним.

У своєму рішенні Верховний Суд зазначив, що відсутність працівника на роботі у зв’язку з військовим вторгненням Росії на територію України не може бути кваліфікована як прогул без поважної причини.

“З огляду на ситуацію на території України працівники, які не виходять на роботу внаслідок обставин, пов’язаних з бойовими діями, або не мають можливості виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров’я, не підлягають автоматичному звільненню, зокрема, на підставі пункту 4 частини першої статті 40 КЗпП”, – зазначили у суді.

Таким чином, якщо з таким працівником відсутній зв’язок, до з’ясування причин та обставин його відсутності за ним зберігаються робоче місце та посада, трудові відносини не припиняються, однак час таких неявок не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, та у загальному порядку не підлягає оплаті.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.