Запис у трудовому договорі між наймачем і найманим працівником про розмір заробітної плати у гривні з її еквівалентом в іноземній валюті не суперечить Цивільному кодексу України. Про це йдеться в рішенні колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду, повідомляє Юрліга.
У постанові сказано про те, що законодавство передбачає обов’язковий порядок виплати зарплати в національній валюті, але не містить заборони на використання в розрахунках розміру зобов’язань іноземної валюти.
Відомо, що судді розглядали випадок, коли перший варіант договору допускав при визначенні розміру «гривневої» зарплати застосування курсу євро на день платежу. Таким чином заступникові директора товариства належало виплатити у гривні суму, еквівалентну 7,872 тис євро.
Теза касаційної скарги про те, що додаткова угода змушує організацію порушувати законодавство і виплачувати штрафи, бо при його при укладенні порушився алгоритм нарахування зарплати, ВС вважав безпідставним. Протягом усього часу співробітництва гривня виплачувалася за курсом іноземної валюти на день платежу.
Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів остаточно закріпив механізм підвищення пенсій для українців, які мають великий стаж, але протягом усього робочого періоду отримували маленькі зарплати.