Верховний суд залишив у силі призупинення перейменувати УПЦ МП

Верховний суд України залишив без задоволення касаційну скаргу Міністерства культури України на рішення Окружного адміністративного суду Києва про призупинення перейменування Української православної церкви Московського патріархату.

Як повідомляється в Єдиному державному реєстрі судових рішень, відповідну постанову суд прийняв за результатами засідання 11 грудня.

“Колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, які встановили, що застосування заходів забезпечення цього позову шляхом заборони вчинення всім уповноваженим реєстраційним органам будь-яких реєстраційних дій щодо відомостей в ЄДР про Київську Митрополію УПЦ та її структурні релігійні організації до вирішення даного спору по суті заявлених позовних вимог є доцільним та необхідним, оскільки невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи взагалі унеможливити виконання рішення суду, у разі задоволення позовних вимог, та ускладнити ефективний захист і поновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду”, – йдеться в обґрунтуванні позиції суду.

При цьому наголошується, що доводи касаційної скарги не спростовують зазначених висновків суду та зводяться до переоцінки встановлених судами першої та апеляційної інстанції обставин.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, що закон про перейменування церкви в Україні був прийнятий 20 грудня минулого року і підписаний 22 грудня Порошенко.

Проте в УПЦ МП відмовилися його виконувати. 22 квітня 2019 року Окружний адмінсуд Києва задовольнив заяву Київської митрополії УПЦ МП про забезпечення позову у справі про скасування наказу Мінкультури про перейменування УПЦ МП.

Згодом Мінкультури подало апеляцію на це рішення суду. Але 22 липня рішення Окружного адмінсуду було підтверджено постановою Шостого апеляційного адміністративного суду.

У відповідь на це Міністерство культури звернулося до Верховного суду з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ці рішення судів та прийняти нове рішення, яким у задоволенні клопотання про забезпечення позову відмовити. Касаційна скарга була аргументована тим, що порядок скасування реєстраційних дій щодо релігійних організацій визначено законодавством і суб’єкти державної реєстрації не можуть вчиняти такі дії.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.