Ветеран АТО: МОУ проігнорувало ветеранів під час конкурсу в Громадську раду, щоб набрати «ручних» людей

Міністерство оборони України провело конкурс для формування Громадської ради при МОУ в умовах карантину і не поінформувавши про це належним чином ветеранів АТО, які відправляли листи на участь у конкурсі ще з 2019 року. Про це заявив ветеран полку «Азов» і член Руху ветеранів України Дмитро Шатровський у своєму відео, опублікованому в Facebook.

«На нас забили, або забули. Буквально тиждень тому ми дізнаємося, що документи на участь у конкурсі закінчили приймати. Їх нібито почали збирати з 3 березня саме під час карантинних заходів. Цікаво, як так вийшло? Ми ж писали листи, нам повинні були відповісти. Ми моніторили інформаційну стрічку сайту Міноборони. Не було ніякої інформації», – стверджує учасник АТО.

На його думку, Міноборони хоче сформувати Громадську раду з організацій, які закриватимуть очі на корупцію в міністерстві та інші важливі питання.

«Невже знову хочуть зібрати ручних «людішек», які киватимуть гривами, ігноруватимуть питання корупції в Міністерстві оборони, підривів складів і т. д. Не може бути, нам же обіцяли, це ж євроінтеграція тощо. Саме так, ці люди вирішили піти шляхом ручного обрання корисних для себе людей», – заявив Шатровський.

Він зазначив, що інформацію на сайті МОУ про закінчення збору документів для конкурсу все ж таки вдалося знайти. Вона знаходилася у важкодоступному розділі й не було зазначено дати та часу публікації повідомлення.

«Я подзвонив, навіть записав розмову, відповідальній особі за збір документів. Я почав питати, як же так, ми подавали документи ще у 2019 році, відповіді нам не надсилали. В інформаційній стрічці не було, в Facebook не було. На що мені відповіли, що Facebook – це не офіційний вісник, вони опублікували все на сайті й всі норми витримані. І взагалі, що ви пацани провтикали. Це ваша біда, ваша справа», – розповідає ветеран «Азова».

За словами Шатровського, після цього в Міноборони призначили офіцера, який комунікував з ветеранами і давав їм «холодні, короткі відповіді».

«Було зрозуміло, що це операція з недопуску активного прошарку суспільства, учасників бойових дій, до участі в електронному рейтинговому голосуванні. А чому вони хвилюються? Тому що вони знають, що за нас проголосують люди, ми туди пройдемо і дідусям наломаєм «двіж»», – зазначив Шатровський.

Також ветеран АТО розповів, що в Громадських радах Міноборони завжди сиділи «люди, які по 20-25 років протирали штани в Збройних силах» і різні псевдопатріотичні структури. При цьому попередня Громадська рада, за словами Шатровського, збиралася на засідання не більше 10 разів, жахливо оформляла протоколи і лише один раз торкнулася питання корупції в Міноборони.

«Дуже цікаво, що вся ця справа збігається з закриттям Офісу реформ ЗСУ і така ж історія з Громадською радою. Все це дуже сумно і нагадує про повернення в хороший, якісний «совочок». Радянський Союз, вірніше пострадянський час, коли «це не ваша справа, армія розбереться», а потім всі бігають у кросівках, тому що нічого немає», – вважає Шатровський.

У зв’язку з вищевказаним, українські ветеранські організації розіслали листи в Офіс президента і країнам-партнерам НАТО з проханням вплинути на проведення прозорого конкурсу або його продовження після карантину.

https://www.facebook.com/100042173079766/videos/226926515389783/

Додамо, що на сайті Міноборони є перелік кандидатів, які подали документи для участі в конкурсі на посади в Громадській раді. Перелік був опублікований 24 квітня.

Також МОЗ повідомляло про створення ініціативної групи з восьми осіб для формування складу Громадської ради.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.