Попри загальноприйняту думку, що Кремль знову бажає бачити Дональда Трампа в Білому домі, реальність така, що жоден із двох можливих майбутніх президентів США навряд чи зможе дати все, чого хочуть у Москві. Про це йдеться у статті Politico.
Журналісти нагадують, що з часу своєї першої президентської каденції кандидат від республіканців користувався певним рівнем захоплення з боку Москви. Точніше, російський диктатор Володимир Путін захоплювався тим, як Трамп захоплюється ним.
«Путін — невисока, марнославна людина. Кремлю подобається, що високий, багатий Трамп у цілковитому захваті від Путіна. Це дає Путіну перевагу», — каже деканка факультету Міжнародних відносин університету New School у Нью-Йорку і правнучка колишнього генсека СРСР Микити Хрущова Ніна Хрущова.
Видання пише, що хоча образ Трампа як сильного лідера і культивована ним естетика багатія зі штучною засмагою на обличчі можуть відштовхнути пуритан-мешканців країн Західної Європи, то російську еліту не відштовхує ні показна демонстрація багатства, ні, м’яко кажучи, автократичні нахили політиків.
Конспірологічне мислення Трампа також перегукується з глибоко вкоріненим переконанням багатьох росіян, підживлюваним їхніми політиками і пропагандою, — мовляв, прості жителі США є «заручниками» держави.
Журналісти стверджують, що найпривабливішою для Кремля є позиція Трампа з приводу війни, яку Росія розв’язала проти України. Кандидат від республіканців неодноразово обіцяв закінчити війну за один день — імовірно, змусивши для цього Київ піти на територіальні поступки Москві. Його напарник по виборах Джей Ді Венс — лютий критик надання Україні додаткової допомоги.
«Путіну відчайдушно потрібна перемога. Затяжний конфлікт, у якому він не може перемогти, не сприяє його легітимності», — сказав журналістам колишній кремлівський спічрайтер Аббас Галлямов.
Однак, як Москва дізналася на власному гіркому досвіді, Трамп не завжди виконує свої обіцянки. Зокрема, під час його першого президентського він не виконав обіцянки щодо відновлення відносин із Росією та зняття західних санкцій, які запроваджені проти РФ за окупацію Криму та частину сходу України.
У Москві сумніваються, що ворожість Вашингтона вдасться розвіяти навіть найдружнішому до Кремля президенту, пише Politico.
Нещодавно заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков заперечив слова Трампа про те, що він був близький до досягнення угоди про ядерне роззброєння з Москвою і Пекіном під час свого першого президентського терміну.
«Ні, це не відповідає дійсності», — сказав Рябков.
Крім того, російський диктатор Володимир Путін 5 вересня стверджував, що фаворитом Кремля на президентських виборах був чинний глава США Джо Байден. Як тільки Байден вибув із перегонів, Путін заявив, що Росія зробить те, про що просив своїх прихильників президент-демократ, і «підтримає» Гарріс.
Галлямов поставився до коментарів Путіна з зневагою. «Це традиційна операція прикриття КДБ, покликана принести користь Трампу», — сказав він.
Однак Ніна Хрущова заявила, що в словах диктатора може міститися «зерно істини».
На її думку, обіцянка Трампа швидко припинити війну в Україні може виявитися не найкращим результатом для Путіна — навіть якщо це забезпечить територіальні поступки для Москви.
«Він зробив війну центральним елементом своєї спадщини, і тому він буде вести її стільки, скільки йому потрібно, скільки він захоче і зможе», — сказала Хрущова.
Гарріс могла б «допомогти» Кремлю в цьому, продовживши статус-кво, який, на думку Москви, грає на її користь, оскільки рішучість Заходу слабшає перед обличчям наступу Росії, вважає Хрущова.
Оскільки Гарріс є прихильником курсу зовнішньополітичного істеблішменту США, вона може запропонувати диктатору Путіну «ідеальне тло», а також виправдання його нескінченної війни проти того, що він називає «американською гегемонією», вважають журналісти.