Від Антарктиди відколовся величезний айсберг. Те, що вчені знайшли під ним, вразило їх

Вчені, які працювали біля узбережжя Антарктиди, зробили несподіване відкриття після того, як 13 січня гігантський айсберг довжиною 30 кілометрів відколовся від льодовикового шельфу Джорджа VI. Це відкрило доступ до частини океану, яка не бачила сонячного світла десятиліттями. Про це пише WP.

Дослідники з наукового судна Falkor (too) вирішили скористатися унікальною можливістю та дослідити морське дно під свіжовідкритою акваторією.

“Це той випадок, коли ти кидаєш усе, чим займаєшся”, – сказала Патрісія Ескете, головний науковець експедиції з Університету Авейру в Португалії.

Команда не очікувала побачити багато життя під товстим шаром льоду, але результати виявилися вражаючими. Дослідники виявили гігантських морських павуків, восьминогів, риб, корали, губки, включаючи унікальні вазоподібні губки, яким може бути сотні років.

“Ми були здивовані та вражені тим, наскільки різноманітні екосистеми знаходяться там унизу”, – зазначила Ескете.

Експедиція тривала майже місяць, і команда використала дистанційно керований апарат для фото- та відеозйомки та збору зразків з найглибших зон Біллінгсхаузенового моря.

Попередні результати вказують на можливе відкриття десятків нових для науки видів, серед яких ракоподібні, морські слимаки, кільчасті черви та риби.

Головна загадка полягає не лише у відкритих видах, а й у самому існуванні цієї екосистеми. У звичайних океанічних умовах глибоководні істоти отримують поживні речовини завдяки фотосинтезуючим організмам, які осідають на дно. Але під товстим антарктичним льодом такого джерела живлення немає.

Науковці припускають, що океанічні течії, танення льодовиків або інші невідомі процеси постачають поживні речовини до глибоководних екосистем.

“Це відкриття стало новою сферою активних наукових досліджень”, – зазначила Джотіка Вірмані, керівниця Schmidt Ocean Institute, який підтримав експедицію.

Тепер розпочинається місяці лабораторного аналізу, щоб підтвердити відкриття нових видів. Попередній проєкт Schmidt Ocean Institute біля берегів Чилі дозволив ідентифікувати понад 70 нових видів, включаючи незвичайних ракоподібних та морських равликів.

Ескете планує повернутися до регіону, щоб відстежити як змінюється морське життя після відкриття нових ділянок океану. Це дасть змогу краще зрозуміти, як глобальне потепління впливає на глибоководні екосистеми Антарктиди.

Льодовиковий шельф Джорджа VI, від якого відколовся айсберг, протягом останніх років зазнає значного танення, і схожі відкриття можуть повторюватися в майбутньому.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.