Відкриття про первісних людей здивувало вчених

Високо в горах в Тібеті жили стародавні люди, яких називають денисовскими. До такого висновку прийшли вчені, раніше вважали, що здатність виживати в екстремальних умовах володіють тільки Homo sapiens. Виявилося, сучасним людям предками переданий ген, який робить реальним існування на великій висоті в горах. Про це повідомляє ВВС з посиланням на журнал Nature, де опубліковано відповідне дослідження.

Відомо, що десятки тисяч років до того, як сучасні люди поширилися по світу, в Азії мешкав загадковий вигляд людини – денисовський. В Алтайському краї Росії в Денисівській печері були знайдені кілька фрагментів його кісток і зубів. До відносно недавнього часу вони були єдиними останками цього виду.

Результат аналізу ДНК дозволив зробити висновок про те, що денисовські – окрема гілка в людській родині. Однак у 1980 році в карстовій печері Байшия, що знаходиться на висоті 3280 м на Тібетському плато, була знайдена частина нижньої щелепи. Вчені визначили, що їй 160 тисяч років.

Знахідка стала справжньою сенсацією в науковому світі, – стверджує співавтор дослідження Жан-Жак Ублан з Інституту еволюційної антропології товариства Макса Планка в Лейпцигу.

Він каже, що раніше вважалося, що здібності людей виживати в екстремальних умовах обмежені. Максимальна висота, на якій знаходили залишки людей – 2000 м, говорить учений.

Він зазначив, що, судячи з усього, денисовські мешкали на плато постійно, а не з’являлися тимчасово. Крім того, стало зрозуміло, чому останки з сибірської печери мали високогірний ген, хоча Денисова печера знаходиться на висоті 700 м над рівнем моря. Туди просто прийшли з Тібету.

Учені додають, що у сучасного населення Тібету, такий же ген.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.