Журналістка Яніна Соколова випустила сюжет про те, що після обрання вакансії добровольці опиняються в піхоті, замість обраного підрозділу.
Деякі рекрути, які відгукнулися на кампанію, зіткнулися з розбіжностями між рекламованими ролями та їхніми фактичними призначеннями. Незважаючи на рекомендації на конкретні ролі, такі як Олександр, який мав юридичну та ІТ-освіту, опинився в піхоті замість очікуваної протиповітряної оборони.
Інший герой сюжету, Віталій, подався на логістичну посаду через проблеми зі здоров’ям, але після закінчення базової підготовки також був розподілений у піхоту.
Як повідомила журналістка, станом на 12 червня в Україні працювали 23 рекрутингові центри, куди звернулися понад 7 000 осіб. Однак лише близько 27% успішно завершили процес.
Невідповідність ролей негативно вплинула на моральний стан рекрутів, що призвело до дезертирства, і підриває загальні зусилля з мобілізації.
Генеральний штаб вже відреагував на цей сюжет і повідомив, що нібито рекрутинг працює. Як виявилось, є пріоритетні військові частини, а є не пріоритетні частини, які мають отримати дозвіл на рекрутинг того, чи іншого військовослужбовця.
В оборонному відомстві кажуть, що всі, хто отримали рекомендаційні листи від командирів пріоритетних частин – потрапляють за призначенням.
Ця заява дещо різниться від фактичної ситуації. InfoResist відомо про випадки втручання командувачів у перепризначення рекрутованого особового складу. Зокрема, командувач Морської піхоти Дмитро Делятицький особисто перерозподіляє рекрутованих бійців однієї з бригад морської піхоти на етапі завершення навчання в навчальному центрі.
Варто зазначити, що підрозділи морської піхоти є пріоритетними і всі знаходяться на лінії фронту. Якщо ж говорити про відомі InfoResist випадки рекрутингу в морській піхоті, то добровольці обрали для себе безпосередньо бойові посади, а не штабні. І навіть з цим виникає проблема – піхотинець не може потрапити до бажаного підрозділу.