Військовим Збройних сил України волонтери передали порошки від застуди без зазначення складу та діючої речовини. Про це написала у Facebook медикиня ЗСУ Валентина Афанасьєва.
“От за що? Ну? Цілий медуніверситет, без жодного зазначення, що то за чарівні порошки!” – написала Афанасьєва.
На упаковці написано, що порошки треба приймати “всередину три рази на день та запивати водою”. Також є логотипи виробника: “Івано-Франківський Національний медичний університет. Навчально-практичний центр “Фармація”.
Деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ Ірина Федяк, яка відповідає за виготовлення ліків для військових, пояснила “УП. Життя”, чому на упаковці не вказано складу лікарського засобу.
За словами Федяк, ліки для військових при університеті готують з травня 2022 року. Займаються цим викладачі – кандидати та доктори наук – та студенти, майбутні фармацевти.
Федяк каже, що за правилами оформлення екстемпоральних (виготовлені про запас за часто повторюваними технологіями) ліків ручної роботи на етикетці склад не пишеться, тому що це – рецепт лікаря конкретному пацієнту.
“Однак на партію, коли ми передаємо волонтерам, ми даємо детальну інструкцію зі складом, діючими речовинами. На етикетці, що наклеюється на первинну упаковку не передбачено вказання складу засобу, згідно діючого законодавства. На етикетці пишемо застосування, термін придатності і емблему університету”, – каже вона.
На факультеті розповіли, що у складі порошків від простуди є чотири речовини: парацетамол (500 мг у пакетику), аскорбінова кислота, кальцію лактат і рутин.
В одній пачці міститься 6 порошків. Її собівартість складає 9,5 гривень. Кошти на них в університеті збирають самі. За словами деканеси, виробники ліків мають сертифікати якості на всі речовини, зокрема, парацетамол закуповують у Запоріжжі.
“Відгуки від військових позитивні. Кажуть, що єдиний недолік – таких порошків мало. Мені дуже шкода, що до шановної медикині не потрапила інструкція. Нам це, звичайно, не приємно, але всі зараз емоційні і переживають за наших військових”, – говорить Федяк.
Вона також зазначила, що якщо з якихось причин військовий медик не отримав інструкції до застосування, виробники готові надати її ще раз.