Як не дивно, потребу у проведенні септопластики ми не завжди помічаємо самостійно. Маючи хронічне хропіння, закладеність носа, важке дихання при мінімальних фізичних навантаженнях, часті головні болі та інколи запаморочення, ми в останню чергу можемо здогадуватися, що проблема прихована саме у порушенні функціональності носа або ж кривій носовій перегородці. Часто ситуація проявляється при візиті до отоларинголога або ж у пластичного хірурга, коли пацієнт мріє змінити форму носа, але лікар рекомендує почати саме з септопластики, адже гарний ніс першочергово повинен якісно дихати.
Що таке септопластика?
Септопластика — це коригувальна хірургічна операція, що проводиться з метою вирівнювання носової перегородки та відновлення повноцінного носового дихання. Операцію проводить пластичний хірург або хірург-отоларинголог. Процес в середньому триває 1–2 години та не потребує післяопераційного перебування в стаціонарному відділенні.
Часто разом із септопластикою можна проводити ринопластику, яка поліпшує естетику носа пацієнта ззовні. Більш детально про етапи проведення операції можна дізнатися за посиланням https://laserone.com.ua/uk/septoplasty/ — на сайті клініки пластичної хірургії, що успішно практикує як септопластику окремо, так і риносептопластику комплексно.
Показання до операції
Основними показаннями для проведення септопластики є:
- часті головні болі;
- апное;
- ускладнене носове дихання;
- хронічні синусит, риніт, гайморит;
- раптові носові кровотечі;
- схильність до постійних респіраторних інфекцій;
- поганий нюх та розпізнавання запахів;
- набряклість носа;
- переважне ротове дихання;
- використання судинозвужувальних крапель для носа на постійній основі;
- нетипові звуки при носовому диханні.
Більшість показань, які не пов‘язані з носом, наприклад, головний біль, з‘являються внаслідок недостатнього надходження кисню до організму через носову порожнину. У зв’язку з цим виникає кисневе голодування органів, що в окремих випадках навіть призводить до тяжких наслідків.
Реабілітаційний період: чи одразу ніс дихає після септопластики?
Протоколи проведення септопластики є загальноприйнятими, але операція проводиться згідно з індивідуальними показаннями та окремою увагою до анатомічних особливостей кожного пацієнта. В залежності від об‘єму хірургічного втручання ніс може не втратити здатність самостійно дихати, але в більшості випадків після септопластики в перший день переважає ротове дихання.
Реабілітаційний період триває в середньому 28 днів, протягом яких не можна:
- щосили чхати чи кашляти;
- носити окуляри;
- відвідувати спортзал, басейн, лазню;
- перебувати під прямими сонячними променями.
Що рекомендовано:
- спати переважно на спині;
- відмовитися від вживання препаратів, що розріджують кров.
Септопластика не обмежує пацієнтів у швидкому поверненні до свого звичного режиму життя, але важливо дати організму кілька тижнів на відновлення та спокій, щоб кінцевий результат стабілізувався та закріпився якомога швидше.