Під час візиту президента України Володимира Зеленського до Львова міський голова Андрій Садовий попросив його провести розслідування сміттєвої блокади.
“Єдине прохання, яке у мене є, щоб нарешті розпочалося реальне розслідування, і ті нелюди, які підпалили полігон, які робили цю блокаду щоб вони були покарані. Так як це великі матеріальні збитки і це загиблі люди, які втратили свої життя. Я б дуже просив щоб було розслідування, для мене це справа честі”, – сказав Садовий.
Глава Офісу президента Андрій Богдан запитав, чи знає він, хто з центральної влади був куратором цієї блокади.
“Звичайно, що я не одноразово це питання озвучував. Колишній президент Петро Порошенко пропонував мені особисто підписати угоду, згідно з якою блокада повинна була знятися, якщо б фракція “Самопоміч” в парламенті займала іншу позицію. Я це публічно озвучував, у мене навіть є копія цього документа. Я на цю змову не пішов принципово”, – додав він.
Зеленський додав, що він спеціально для цього привіз в.о. голови СБУ Івана Баканова, підняв це питання і попросив мера міста назвати прізвища.
“Тому ми і привезли голову Служби безпеки. Ми хочемо почути конкретні прізвища людей, виконавців, виконавчої влади, місцевої влади, які сприяли цьому тиску. Це можна почути – ми займемося цими людьми”, – додав Зеленський.
Садовий не став прямо називати прізвища, а додав, що якщо слідство відкриє кримінальну справу – міська рада надасть всю необхідну інформацію.
Богдан дав зрозуміти, що ініціатор блокади – Петро Порошенко.
“Всі заяви, які озвучив пан Садовий можна вважати заявою про злочин. Це екологічна безпека держави, це екологічна безпека цілого міста. Давайте, таку заяву про злочин потрібно внести в єдиний державний реєстр і я думаю, що СБУ повинна ефективно розслідувати. Хто давав команду, ми почули, кому давали, як виконували, як блокували, які були підрозділу та відповідних посадових осіб, якщо це було порушення трудової дисципліни, необхідно на основі цих даних звільнити, а ті хто безпосередньо ці вказівки виконував їх треба притягнути до відповідальності”, – додав Богдан.
https://youtu.be/Yibi5RiQFNI
Нагадаємо, у 2016 році на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом сталася пожежа. Після цього за вказівкою центральної влади вивезення сміття з міста було заблоковано. В результаті Львівська міськрада на два роки (до 30 червня 2019 року) схвалила передачу відповідних функцій Львівської обласної адміністрації. Це обійшлося бюджету міста в 150 млн грн в 2017 році, 300 млн грн − в 2018 році, 150 млн грн − в 2019 році.