Уряд ПАР в п’ятницю визнав, що не виконав свої міжнародні зобов’язання, відмовившись одразу видати ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна у разі його в’їзду в країну. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на південноафриканське видання News24.
Мін’юст ПАР ще у травні отримав документи про ордер Міжнародного кримінального суду і, як тепер визнав, мав одразу звернутись до прокуратури по національний ордер на арешт Путіна. Натомість він вирішив ініціювати процедуру консультацій із судом у Гаазі.
Як відомо, в цей час південноафриканські та російські посадовці публічно заявляли, що Путін може приїхати на саміт БРІКС до Південно-Африканської Республіки попри ордер МКС (а ПАР є учасницею суду і зобов’язана його виконувати).
У зв’язку з цим опозиційна партія “Демократичний альянс” звернулась до суду, аби зобов’язати владу звернутись по ордер на арешт Путіна. У п’ятницю суд підтвердив, що влада ПАР таки звернулась до прокуратури по ордер. Це означає, що тепер президента Росії обов’язково арештують у разі, якщо він вирішить приїхати до Південної Африки.
“Демократичний альянс” у п’ятницю, коментуючи опубліковане судом Гаутенгу повідомлення, заявив, що саме публічний тиск сприяв виконанню владою ПАР зобов’язань за Римським статутом.
- 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна. Членство ПАР у МКС зобов’язує її заарештувати російського лідера, якщо він приїде до країни для участі у саміті БРІКС, який відбудеться у Південно-Африканській республіці 22-24 серпня.
- Путін злякався арешту та не поїде на саміт БРІКС.