Російський письменник і публіцист Денис Драгунський розповів про цензуру на росТБ і в творчому середовищі. Про це він заявив виданню «Собеседник».
Драгунський зазначає, що письменники в усі часи побоювалися влади. Якщо публіцист нікого не викривав, тільки тоді він був у безпеці.
«Неподоланий страх перед владою проявляється насамперед у внутрішній цензурі. Теми політичні, і гостросоціальні теми, пов’язані з різноманітністю еротичної поведінки, закриті або, скажімо так, напівприкриті», – розповідає Драгунський.
Інакше йдуть справи у тих сферах, де «крутяться» великі гроші і залучена величезна аудиторія.
«Там, де лежать великі гроші і великі аудиторії, тобто на телебаченні, в кіно і навіть у театрах з великими залами, – ось тут влада все контролює. Хочеш увійти в добре оплачувану обойму – пиши м’яко, оптимістично, захоплюйся славетним минулим, а якщо і критикуй, то в дусі «не нам судити». Влада це бачить і говорить: ось це хороший письменник, наша людина, він пише правильно, і я йому допоможемо», – поділився «робочою» схемою Драгунський.
Ще в 2014-му році в інтерв’ю виданню «Факти» письменник зізнався, що не поділяє радості росіян з приводу анексії Криму. Тоді ж він поділився своїми думками про причини окупації Донбасу. За словами Драгунського, РФ не зацікавлена в появі на західному кордоні європейської розвиненої держави, відчуває економічну зацікавленість в регіоні, а також не проти мати сухопутний прохід до Криму.
«Ніхто не збирається здобувати нові території для Росії. Все робиться для того, щоб Україна якомога довше залишалася нестабільною, бідною країною», – сказав тоді письменник.