Вода Тихого океану роз’їдає панцирі крабів через те, що океан поглинає все більше вуглекислого газу з атмосфери. Про це повідомляє CNN.
Вчені з Національного управління океанічними і атмосферними дослідженнями прийшли до висновку, що зміна рівня pH дуже впливає на узбережжі.
Зокрема, через високий рівень pH частини панцирів крабів Metacarcinus magister розчиняються, внаслідок чого страждають сенсорні органи тварини. Це може негативно вплинути на економіку прибережних районів.
Внаслідок зміни кислотно-лужного балансу відбувається роз’їдання панцирів личинок крабів, а це послаблює їх здатність пересуватися, шукати їжу, а також протистояти хижакам. Таким чином, шансів дожити до зрілого вік у крабів стає все менше.
Аналогічні проблеми можуть з’явитися і в інших ракоподібних: міцність їх раковин і коралових скелетів залежить від іонів карбонату, яких менше в більш кислих водах.
Нагадаємо, раніше вчені NASA, використовуючи дані свого метеосупутника Suomi NPP, простежили рух диму, що виходить від австралійських пожеж по всій земній кулі, і показали, як він впливає на атмосферу.