Воллес та Пісторіус: Рішення щодо F-16 для України залежить від США

Велика Британія може допомогти країнам, які бажають постачати винищувачі в Україну, а рішення про передачу винищувачів F-16 залежить від США. Про це заявили міністри оборони Великої Британії та Німеччини Бен Воллес і Борис Пісторіус на спільній пресконференції.

Воллес зазначив, що Британія не передаватиме Україні літаки Typhoon.

“Ми постійно говорили, що ми не збираємося постачати Typhoon-1, це не той літак, який підходить”, – сказав він.

Воллес також порівняв передачу Україні винищувачів за Формулою-1.

“Ви знаєте, що вам потрібна не просто машина, а команда із сотень людей (обслужні авто на піт-стопах на перегонах). Жодна європейська країна не збирається розміщувати європейські, чи британські збройні сили чи особовий склад британських ВПС в Україні серед зони бойових дій”, – сказав британський міністр.

Він додав, що надані Британією далекобійні ракети Storm Shadow допоможуть українським військам завдавати ударів углиб російських позицій, як і літаки.

“Ми можемо досягти ефекту, не обов’язково поспішаючи з (передачею, — ред.) літаків, яких у нас немає або вони непридатні для цієї війни. І тоді, коли ми можемо говорити про період після війни, говорити про стійкість, тоді важливо, щоб ми були зайняті навчанням українських пілотів та їхніх можливостей”, – сказав Воллес.

Міністр також назвав “оманливими” твердження про “величезну різницю” між літаками МіГ-29, які є на озброєнні української армії, які їй передали Словаччина та Польща, та винищувачами F-16.

Щодо “авіаційної коаліції” Воллес зазначив, що Британія може підтримати українську армію, дозволивши іншим країнам, які бажають постачати Україні винищувачі та іншу військову техніку.

“Щодо “коаліції винищувачів”: це буде так, що якщо хтось хоче це зробити, то ми не стоятимемо у них на шляху. Це не наша технологія. Ми раді допомогти. Але наша роль може бути обмежена лише навчанням, координацією та матеріально-технічним забезпеченням, зважаючи на обмеження, оскільки у Британії нема пілотів F-16″, – сказав він.

Своєю чергою Пісторіус заявив журналістам, що Німеччина не має можливостей для навчання чи військової техніки, щоб активно сприяти британсько-голландській ініціативі з постачання Україні винищувачів.

“Ми не можемо грати активну роль у такому альянсі, у такій коаліції, тому що у нас немає ні можливостей для навчання, ні компетенції, ні літаків”, – сказав Пісторіус.

Міністри оборони Британії та ФРН також заявили, що рішення щодо надання Україні винищувачів F-16 залежить від США.

“Це не те питання, яке вирішують у Берліні, його вирішують у Білому домі”, – сказав Пісторіус.

Воллес також додав, що його колега правий і Білий дім має вирішити, чи готовий він передати Україні F16.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.