Володимир Єльченко – новий посол України в США. Що про нього відомо

Володимир Зеленський призначив Володимира Єльченка на посаду посла України у США. Про це йдеться в указі №911/2019. InfoResist розповідає про головні віхи кар’єри дипломата.

Пост українського посла в Штатах був вакантним протягом декількох місяців – після того, як в липні президент звільнив з цієї посади Валерія Чалого.

Володимир Єльченко: що про нього відомо

Єльченко 60 років, родом він з Києва. Батько посла – Юрій Єльченко – відомий партійний функціонер, секретар ЦК КПУ.

Освіту він здобув у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, навчався на відділенні міжнародних відносин.

Відразу після закінчення вишу Єльченко почав дипломатичну кар’єру в протокольному відділі МЗС УРСР. З того моменту працює в Міністерстві закордонних справ, а також є одним з найдосвідченіших дипломатів в Україні – за свою кар’єру був представником нашої країни в ООН, Австрії та РФ.

У часи СРСР Єльченко займав в основному секретарські посади. У 1986 році отримав перший досвід роботи в ООН – протягом шести років був другим секретарем українського представництва в організації.

У 90-х роках повернувся в Україну і зайняв пост першого секретаря міжнародних організацій МЗС України.

В 1993 році був спостерігачем з цивільних питань Миротворчих сил ООН в колишній Югославії.

Після працював заступником начальника та начальником Управління міжнародних організацій МЗС України. Потім протягом чотирьох років знову обіймав керівні посади в МЗС у Києві.

1997 рік – Єльченко призначили на посаду постійного представника України в ООН.

З 2000 по 2001 рр дипломат був заступником голови МЗС Анатолія Зленка. Потім кілька років працював секретарем міністерства, а у 2003 році став заступником міністра Костянтина Грищенка.

Потім кілька років працював послом в Австрії, а також представником України при міжнародних організаціях, розташованих у Відні.

Влітку 2010 року став українським послом у Російській Федерації. Однак у березні 2014 року був відкликаний з Москви через окупацію Кримського півострова.

У 2015 році Єльченко був вдруге призначений постійним представником України в ООН. Обіймав цю посаду аж до затвердження послом у США.

Володимир Єльченко і боротьба з Росією

Перебуваючи на посаді постійного представника України в ООН Єльченко багаторазово брав участь у дискусіях з представниками РФ. Так, наприклад, у 2017 році під час засідання Радбезу дипломат виступив з емоційною промовою, показавши фотографію українського бійця Андрія Кизила, який загинув на Донбасі.

“Його вбили в Авдіївці. Подивіться йому в очі, пане російський посол [на той момент — постпред РФ Віталій Чуркін]. Його вбили ваші солдати з вашого зброї”, – заявив Єльченко, звертаючись до російського представника.

А в 2018 році Єльченко виступив з пропозицією про перенесення переговорів про врегулювання конфлікту на Донбасі з Мінська, критикуючи позицію Білорусі в ООН.

“Мені здається, що треба вже робити серйозні висновки з позиції Білорусі, з позиції Казахстану. Наші сусіди, наші колишні партнери по СНД — я не можу зрозуміти, чому вони голосують проти [резолюцій ООН по Україні]. Зовсім дивно виглядає позиція Білорусі, яка скрізь говорить про те, що вони підтримують такий важкий для себе нейтралітет. […]. Я особисто повністю підтримую, що нам треба переносити цей майданчик з Мінська в якусь іншу столицю”, – сказав Єльченко.

Влітку 2019 року жорстко прокоментував слова російських дипломатів про “утиски” в Україні російськомовного населення.

“В Росії, де проживає близько 3 млн українців, немає жодної української школи. В Криму було 7 українських шкіл до анексії Криму. Окупаційна влада закрила всі українські школи. Нагадаю слова з притчі: „Ти, лицеміре, вийми перше колоду з ока твого, і тоді побачиш, як вийняти скалку з ока брата твого“. Це наша внутрішня справа, і ми самі розберемося з цим з допомогою наших партнерів, включаючи міжнародні інститути”, — підкреслив український дипломат.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.