Волонтер: Генерал Хоменко наказував госпіталям приймати недоукомплектовані апарати ШВЛ

Командувач медичних сил ВСУ генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко змусив керівництво госпіталів ввести в експлуатацію апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ), які не відповідали технічним вимогам. Про це повідомляє волонтер і музикант Тарас Тополя у Facebook, посилаючись на відповідні документи.

За його словами, 19 травня компанія “Медекмсім” без конкурентної процедури виграє договір на постачання в Збройні сили України 10 апаратів ШВЛ високого експертного класу. Вартість обладнання – 11 млн грн.

Командування Медичних сил отримало придбані апарати 23-26 червня. Після огляду та підписання акту приймання, компанії виплатили суму в повному обсязі.

Однак, стверджує Тополя, апарати не відповідали заявленим технічним характеристикам: були відсутні техпаспорти, капнографи, небулайзери, зволожувачі, інструкції українською мовою і базовий інтерфейс російською мовою.

Керівництво військових госпіталів, куди направили дані ШВЛ, скаржилося командуванню про численні проблеми з апаратами. Вони працювали некоректно і здійснювали самотестування протягом 30 сек, що неприпустимо для апаратів експертного класу.

Окрім того, замість 12 режимів вентиляції легенів підтримували лише чотири і в цілому відповідали рівню апаратів для інгаляційного наркозу. При цьому їх доукомплектація вимагає перепрограмування, що знімає гарантійні зобов’язання виробника.

“Хтось, чиє прізвище дуже схоже на ..оменко тисне на керівництво госпіталів і змушує вводити ШВЛ в експлуатацію. Деякі мовчки виконують, деякі як Одеса, Львів, Дніпро чинять опір і продовжують писати доповідні», – розповідає Тополя.

Згодом Хоменко почав писати фірмі-постачальнику про недоліки апаратів, яка в свою чергу залучила іншу контору для вирішення ситуації. Відсутні капнографи компанія дослала “Новою Поштою”.

“Тут варто зауважити, що таке капнографи. Це високоточний технологічний пристрій від роботи якого залежить життя інтубаційного пацієнта без свідомості. Нічого не маю проти “Нової Пошти”, але сумніваюся, що це найкращий варіант доставки таких речей”, – зазначив музикант.

Він додав, що Хоменко замість того, щоб всі сили кинути на розв’язання проблеми з купленими апаратами, організував іншу закупівлю МРТ потрібного виробника вартістю 69 млн грн по 100% передоплаті.

“Вдумайтеся! Епідемія почалася в лютому, ШВЛ прийшли в червні, а сьогодні вже листопад! Якщо людина потрапляє під такий апарат, від нього безпосередньо залежить його життя. Правда, в разі смерті, важко довести, що тяжкохворий помер саме від несправного ШВЛ, простіше все валити на ускладнення від COVID», – додав Тополя.

Тим часом командування медичних сил у Facebook повідомило про проведення службового розслідування «з метою отримання відповідей про причини порушення умов постачання та введення в експлуатацію» апаратів ШВЛ.

Оновлення: 4 листопада в Командуванні Медичних сил ЗСУ повідомили, що зазначені апарати ШВЛ закуповувалися разом з іншими аналогічними апаратами і медичним майном за договорами, підписаними Командувачем Медичних сил.

“Наприкінці червня, після проведення їх фактичної поставки до військово-медичних клінічних центрів регіонів вони були прийняті відповідними комісіями, а керівництво центрів направило до командування акти прийомки, що і стало підставою для оплати. Зазначений у викривленому повідомленні акт приймання №1407 від 26.06.2020 і є одним з цих документів. Він підписаний начальником Національного військово-медичного клінічного центру, а не Командувачем Медичних сил!”, – йдеться в повідомленні.

Відповідно до гарантійних зобов’язань встановлення обладнання, його введення в експлуатацію проводять інженери з експлуатації і ремонту фірми постачальника. Відкривати упаковки та встановлювати обладнання самостійно, без їх присутності – заборонено, зазначили в Командуванні.

“Невідповідність обладнання вимогам заявленим в «медико-технічних вимогах» було виявлено під час введення обладнання в експлуатацію у серпні-жовтні 2020 року. Саме тоді, після відповідних вимог Командування Медичних сил до фірми постачальника щодо прискорення введення зазначеного обладнання в експлуатацію, керівництво військово-медичних клінічних центрів регіонів почало надсилати на адресу Командування листи, в яких зазначалося про проблеми введення обладнання в експлуатацію. І саме тому зараз проводиться службове розслідування з метою отримання відповідей стосовно причин порушення умов поставки та введення в експлуатацію зазначеного обладнання”, – уточнили в Командуванні.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.