Голова Центру конституційного моделювання, один із засновників першої Добровольчої мобільної лікарні Геннадій Друзенко поскаржився, що командування Медичних сил ЗСУ блокує поставку броньованих “швидких” з-за кордону. Про це він повідомив у Facebook.
“Я в шоці. Я в розпачі. Я вимагаю від Верховного Головнокомандувача негайних кадрових рішень. Негайних!”,- написав Друзенко.
Він пояснив, що зумів знайти дефіцитні броньовані “швидкі машини” і спонсора, який готовий проплатити їхнє придбання і доставку в Україну. Однак Міноборони, яке не має транспорту для вивезення поранених попри восьмий рік війни, заблокувало постачання “швидких” в Перший добровольчий мобільний госпіталь ім. Миколи Пирогова.
“Ще раз. Є “швидкі”, вартістю понад $100 тис. кожна. Є людина, всесвітньо відомий американський бізнесмен, який їх оплатить. Є FedEx, готовий їх доставити в Польщу своїм коштом. І є командувач Медичними силами ЗСУ Тетяна Остащенко”, – зазначив Друзенко.
За його словами, Остащенко сказала, що нічим не може допомогти, коли він до неї звернувся з проханням дати згоду на доставку в Україну броньованих “швидких”.
У зв’язку з цим, волонтер зажадала від президента звільнити Остащенко із займаної посади, адже від її рішення залежить життя багатьох українців на передовій лінії фронту.
Пізніше Друзенко оновив допис і додав, що на його заяву відреагував міністр оборони Олексій Резніков.
“Сподіваюся, що вдасться оперативно залагодити питання. Буду інформувати”, – підсумував волонтер.
- Полковник медичної служби Тетяна Остащенко стала першою жінкою, що зайняла посаду командувача у Збройних силах України. При цьому вона скасовувала посаду радника з гендерних питань.