Вчені провели масштабне дослідження під координацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), яке показало малоефективність застосування відомих препаратів при коронавірусі. Відповідна стаття оприлюднена на medRxiv.
Проміжні результати дослідження препаратів, якими лікують хворих COVID-19, свідчать про те, що відомі чотири препарати або майже марні для пацієнтів, або зовсім не впливають на перебіг хвороби.
Йдеться про такі препарати: ремдесівір, гідроксихлорохін, лопінавір (у комбінації з ритонавіром) тп інтерферон-β1a (з лопінавіром, пізніше – ні).
Вчені проаналізували дані з 405 медустанов у 30 країнах світу про понад 11 тис. дорослих пацієнтів. 750 осіб проходили лікування ремдесівіром, 954 – гідроксихлорохіном, 1411 – лопінавіром, 651 – інтерфероном+лопінавіром, 1412 – тільки інтерфероном, і 4088-іншим препаратом. Померли 1 тис. 253 пацієнтів.
Дослідники дослідили вплив даних препаратів на загальну смертність, початок інтубації на апараті штучної вентиляції легенів і тривалість перебування в лікарні.
За словами авторів дослідження, жоден з препаратів вірогідно не знизив смертність у пацієнтів, зокрема у підключених до ШВЛ, не вплинув на час початку вентиляції або тривалість лікування.
Зазначається, що інше застосування вищевказаних ліків, наприклад, для лікування інфікованих амбулаторно, потрібно дослідити в інших дослідженнях.
- 2 березня США офіційно схвалили препарат ремдесівір для лікування заражених коронавірусною інфекцією. Однак через два тижні клінічні випробування препарату були призупинені.
- Незабаром дослідження поновилися і американські вчені підтвердили ефективність ремдесівіру в боротьбі з COVID-19.
- 8 жовтня головний санлікар Віктор Ляшко заявив, що Україна закупить ремдесівір для лікарень.
- На початку квітня Міністерство охорони здоров’я України затвердило протокол лікування пацієнтів з діагнозом COVID-19 гідроксихлорохіном. Хоча деякі країни заборонили використовувати його.
- У червні влада США відкликала дозвіл на використання гідроксихлорохіну
- На думку американських вчених, цей препарат підвищує ризики смертельних наслідків.